W 2025 r. na orbicie znajdzie się hotel imienia… nazistowskiego naukowca

Obrotowa Stacja Kosmiczna zostanie umieszczona na orbicie przez Gateway Foundation już w 2025 r. Jednak pierwsi goście będą mogli odwiedzić obiekt najwcześniej dwa lata później. Bardzo możliwe, że transportem turystów zajmie się SpaceX. Firma Elona Muska pracuje aktualnie nad statkiem Starship, który jest projektowany z myślą o kolonizacji Marsa. SpaceX zamierza też wykorzystywać swoje statki kosmiczne do szybkiego transportu pomiędzy odległymi ziemskimi miastami. Transport turystów do orbitalnych hoteli takich jak Obrotowa Stacja Kosmiczna von Brauna mógłby być kolejnym sposobem na wykorzystanie statków kosmicznych amerykańskiej firmy kosmicznej.
obrotowa stacja kosmiczna
obrotowa stacja kosmiczna

https://youtu.be/Bk8M6MsKv-8

Nazwa stacji orbitalnej nawiązuje do osoby Wernhera von Brauna, jednego z twórców programu Apollo. W trakcie II wojny światowej von Braun był głównym projektantem rakiety balistycznej. Po wojnie, dzięki jego współpracy z Amerykanami i konstrukcji wielostopniowej rakiety Saturn V, możliwe było lądowanie na Księżycu. Von Braun był też pomysłodawcą obracającej się stacji kosmicznej, której budowę zaproponował w latach 50 ubiegłego wieku. Teraz ta wizja ma szansę się urzeczywistnić.

obrotowa stacja kosmiczna gateway foundation
Obrotowa Stacja Kosmiczna von Brauna może zacząć działać już w 2025 roku (graf. Gateway Foundation)

Turystyka kosmiczna jest coraz bardziej realna

Nowy wyścig kosmiczny, w który zaangażowane są amerykańskie firmy, stwarza możliwości realizacji pomysłów, które wiele osób zaklasyfikowałoby do kategorii fantastyki naukowej. Turystyka kosmiczna, choć nietania, będzie ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby przeżyć podróż życia i spędzić niezwykłe wakacje. Pierwsi turyści będą mogli odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną już w 2020 roku, za sprawą SpaceX (wcześniej podobne komercyjne loty organizowali Rosjanie). Bilet na ISS kosztuje bagatela 52 miliony dolarów, zatem w tej chwili są to wycieczki zdecydowanie dla wybranych.

Warto też wspomnieć o innym hotelu na orbicie okołoziemskiej, którego budowę planuje inna amerykańska firma, Orion Span. Stacja Aurora zapewni szybki internet i wirtualną rzeczywistość. Będą tam prowadzone badania naukowe. W planach jest też produkcja sprzętu, którego wytwarzanie na Ziemi jest znacznie trudniejsze i droższe jak np. światłowody. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Do 2021 roku na orbicie okołoziemskiej powstanie luksusowy hotel