Galaxy Fold – premiera w Polsce już za chwileczkę

Polska premiera składanego telefonu Samsunga przewidziana jest na 18 października. Brak na razie informacji o cenie, ale wziąwszy pod uwagę, że oficjalna cena w sklepach europejskich to 2000 euro można się spodziewać od 8000 do 9000 tys. zł. Galaxy Fold sprzedawany jest już w Wlk. Brytanii, Niemczech i Francji. Teraz pojawi się w naszym kraju, a także w Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji i Danii.
Galaxy Fold
Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold narobił na rynku pewnego zamieszania. Po pierwsze koncepcją, po drugie wyjątkowo nieudanym debiutem. Jak zapewne pamiętacie testy przeprowadzone przez pierwszych użytkowników okazały się dla urządzenia wręcz zabójcze. Samsung wstrzymał więc wprowadzenie urządzenia na rynek, by dopracować konstrukcję.

[banner slot=”text”]

Niezależnie od tego jest to smartfon zdecydowanie wart uwagi. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 855 , taktowany zegarem 2.84 GHz, do tego GPU Adreno 640, modem 5G Snapdragon X50, modem 4G Snapdragon X24, podwójny aparat do 20 Mpx, pojedynczy do 32 Mpx, obsługa wyświetlacza do 4K HDR, NFC, USB 3.1, szybkie ładowanie Quick Charge 4+. Ekran jest oczywiście dotykowy, system operacyjny Android 9.0 Pie. Mówiąc krótko jest to po prostu telefon “wszystkomający”. Według producenta “jest to najbardziej przełomowe urządzenie od początku istnienia telefonów komórkowych”. Miejmy nadzieję, że nie będzie najbardziej łamliwe.