Gracze Pokemon GO będą mogli oceniać lokalizacje Pokestopów i Gymów

Gracze “Pokemon GO” od samego początku nie mieli łatwo, jeśli chodzi o dodawanie wirtualnych lokalizacji. Tworzenie Pokestopów i Gymów było możliwe, ale dość trudne. Po pierwsze trzeba było zacząć grać w inną grę Niantic – “Ingress”. Po drugie – osiągnąć w niej 10 poziom, co podobno nie było szczególnie łatwym zadaniem. Następnie trzeba było zgłosić miejsce jako Portal, który miał się stać Pokestopem i czekać. Nierzadko nawet przez kilka miesięcy. Co więcej, gracze “Ingress” nie zawsze byli zachwyceni pojawiającymi się jak grzyby po deszczu Portalami. Teraz Niantic przygotował Niantic Wayfarer. Funkcjonalność jest identyczna, ale z czasem ma dotyczyć wszystkich usług Niantic wykorzystujących rzeczywiste lokalizacje.
pokestop niantic wayfarer
pokestop niantic wayfarer

[banner slot=”text”]

Niantic Wayfarer powstał na podstawie Operation Portal Recon stworzonego dla graczy “Ingress”. Jego użytkownicy mogą oceniać wskazane przez innych punkty. Podobnie, jak w OPR, będą pewne ograniczenia. W tej chwili z Niantic Wayfarer mogą korzystać użytkownicy “Ingress”. Żeby oceniać lokalizację, trzeba mieć 12 (lub wyższy) poziom w grze. Nie wiadomo, jakie wymogi będą musieli spełnić gracze “Pokemon GO”. O tym przekonamy się najdalej z końcem roku, bo – jak wskazuje Niantic na swoim blogu – wtedy usługa trafi również do fanów kieszonkowych stworków.

W oczekiwaniu na udostępnienie Niantic Wayfarer, gracze raczej nie będą się nudzić. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczyna się wydarzenie Halloween 2019. Poza tym, że niektóre typy stworków będą pojawiały się częściej, będzie można też złapać Pikachu, czy Charmandera w specjalnych, halloweenowych wdziankach.

halloween 2019 w pokemon go
Przebrane stworki będą do złapania również w rzadszej wersji – shiny (graf. pokemongolive.com)

Ocenianie lokalizacji Pokestopów to kolejna zmiana w grze, na którą czekali trenerzy wirtualnych postaci z “Pokemon GO”. W ostatnim czasie Niantic wzbogacił rozgrywkę o możliwość rywalizacji z Team Rocket – lokalnym odłamem Zespołu R. Za to w przyszłym roku pojawi się kolejna aplikacja – Pokemon Sleep. Będzie zachęcała nagrodami za sen odpowiedniej długości. Jednak w rozwoju gry Niantic musi brać pod uwagę nie tylko trenerów stworków. Ostatnio – w ramach ugody – miał udostępnić formularz, który umożliwia usunięcie Pokestopów znajdujących się nie tam, gdzie powinny. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Ingress gra rzeczywistości rozszerzonej doczekała się polskiej wersji

Więcej:Niantic