Gracze Pokemon GO będą mogli oceniać lokalizacje Pokestopów i Gymów

Gracze “Pokemon GO” od samego początku nie mieli łatwo, jeśli chodzi o dodawanie wirtualnych lokalizacji. Tworzenie Pokestopów i Gymów było możliwe, ale dość trudne. Po pierwsze trzeba było zacząć grać w inną grę Niantic – “Ingress”. Po drugie – osiągnąć w niej 10 poziom, co podobno nie było szczególnie łatwym zadaniem. Następnie trzeba było zgłosić miejsce jako Portal, który miał się stać Pokestopem i czekać. Nierzadko nawet przez kilka miesięcy. Co więcej, gracze “Ingress” nie zawsze byli zachwyceni pojawiającymi się jak grzyby po deszczu Portalami. Teraz Niantic przygotował Niantic Wayfarer. Funkcjonalność jest identyczna, ale z czasem ma dotyczyć wszystkich usług Niantic wykorzystujących rzeczywiste lokalizacje.
pokestop niantic wayfarer
pokestop niantic wayfarer

Niantic Wayfarer powstał na podstawie Operation Portal Recon stworzonego dla graczy “Ingress”. Jego użytkownicy mogą oceniać wskazane przez innych punkty. Podobnie, jak w OPR, będą pewne ograniczenia. W tej chwili z Niantic Wayfarer mogą korzystać użytkownicy “Ingress”. Żeby oceniać lokalizację, trzeba mieć 12 (lub wyższy) poziom w grze. Nie wiadomo, jakie wymogi będą musieli spełnić gracze “Pokemon GO”. O tym przekonamy się najdalej z końcem roku, bo – jak wskazuje Niantic na swoim blogu – wtedy usługa trafi również do fanów kieszonkowych stworków.

W oczekiwaniu na udostępnienie Niantic Wayfarer, gracze raczej nie będą się nudzić. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczyna się wydarzenie Halloween 2019. Poza tym, że niektóre typy stworków będą pojawiały się częściej, będzie można też złapać Pikachu, czy Charmandera w specjalnych, halloweenowych wdziankach.

halloween 2019 w pokemon go
Przebrane stworki będą do złapania również w rzadszej wersji – shiny (graf. pokemongolive.com)

Ocenianie lokalizacji Pokestopów to kolejna zmiana w grze, na którą czekali trenerzy wirtualnych postaci z “Pokemon GO”. W ostatnim czasie Niantic wzbogacił rozgrywkę o możliwość rywalizacji z Team Rocket – lokalnym odłamem Zespołu R. Za to w przyszłym roku pojawi się kolejna aplikacja – Pokemon Sleep. Będzie zachęcała nagrodami za sen odpowiedniej długości. Jednak w rozwoju gry Niantic musi brać pod uwagę nie tylko trenerów stworków. Ostatnio – w ramach ugody – miał udostępnić formularz, który umożliwia usunięcie Pokestopów znajdujących się nie tam, gdzie powinny. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

https://www.chip.pl/2015/05/ingress-gra-rzeczywistosci-rozszerzonej-doczekala-sie-polskiej-wersji/

Więcej:Niantic