Pracownicy Blizzarda również nie zgadzają się z działaniami firmy

Okazuje się, że nie tylko gracze solidaryzują się z Chungiem „blitzchungiem” Ng Waiem – zawieszonym zawodnikiem “Hearthstone’a” z Hongkongu. Również pracownicy Blizzarda dali wyraz temu, co sądzą o całej sprawie. W siedzibie producenta w kalifornijskim Irvine, zakryli dwie tablice przedstawiające wartości, którymi kieruje się firma. Kartki przyklejone przez pracowników przysłoniły słowa “Think globally” (ang. “myśl globalnie”) i “Every voice matters” (ang. “każdy głos ma znaczenie”). Dziś rano obie wyglądały tak, jak na poniższym tweecie:
every voice matters
every voice matters

Aktualizacja (12.10.2019): Blizzard złagodził karę dla zawodnika z Hongkongu.

Płyty otaczają Orc Statue – monument przedstawiający Thralla, wodza Hordy z “World of Warcraft”. Pomnik powstał w 2007 roku.

orc statue
Orc Statue na kampusie Blizzarda w Kalifornii (graf. Blizzard)

Zarówno gracze, jak i pracownicy Blizzarda nie zgadzają się z ostatnimi działaniami firmy. Chodzi o sprawę, w której producent zawiesił na rok hongkońskiego zawodnika, który podczas wywiadu wykrzyczał: “Wyzwólmy Hongkong, to rewolucja naszych czasów”. Od momentu ogłoszenia kontrowersyjnej decyzji, dotychczasowi fani marki zaczęli usuwać swoje konta z battlenetu i rezygnować z opłacanych subskrypcji. O całej sprawie szerzej pisze Jacek Tomczyk  >>

WARTO PRZECZYTAĆ:

Blizzard zawiesił zawodnika Hearthstone

Więcej:Blizzard