Razr 2 z wirtualnymi przyciskami i obsługą gestów

Motorola Razr 2 kształtem przypomina urządzenie już dostępne na rynku. Rozłożony smartfon będzie miał standardowe gabaryty, natomiast po złożeniu zyskamy dostęp do drugiego, mniejszego wyświetlacza. W ramce nowej wersji Razr znajdą się czujniki reagujące na dotyk. Łącznie będzie ich 8, po 4 na górną i dolną część smartfonu. Wykorzystywanie ich jako wirtualnych przycisków będzie możliwe zarówno w złożonej, jak i rozłożonej wersji urządzenia. Jednak tryb, w jakim pracuje telefon, nie pozostanie bez wpływu na przypisane do nich funkcje.
razr 2
razr 2

razr 2 przyciski
W Razr 2 skorzystamy z 13 funkcji w trybie pełnoekranowym, a z 7 po złożeniu (graf. LetsGoDigital)

Dodatkiem do przycisków ma być obsługa gestów przez Razr. W dokumentach Motorola przekonuje, że ich również będzie 20. Czujnik skumulowany, wspomniany w nazwie patentu, dotyczy tych ruchów i funkcji, które będą możliwe do wykonania po zamknięciu telefonu. Wówczas powstaną 4 pary przycisków umiejscowionych tuż obok siebie. Takie połączenie pozwoli na przypisywanie im nowych ról. Grafiki umieszczone we wniosku patentowym związanym z Razr 2 wskazują, że nowa wersja będzie miała zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. To zmiana w porównaniu do już wydanego modelu – ten ma klasyczny skaner u dołu obudowy. Według serwisu LetsGoDigital, na początku tego roku Motorola złożyła jeszcze jeden patent. Tym razem chodzi o gesty na dotykowym ekranie.

[banner slot=”text”]

Motorola Razr została całkiem nieźle przyjęta. I choć (w przeciwieństwie do ceny) specyfikacja nie imponuje, to wydaje się, że kolejny telefon z serii jest tylko kwestią czasu. Jednak nie ma jeszcze pewności co do tego, czy urządzenie z nowego patentu będzie bezpośrednim następcą elastycznego smartfonu z klapką. W Polsce Razr pojawi się w styczniu 2020 roku. | CHIP