Larry Page i Sergey Brin, założyciele Google, opuszczają Alphabet

Larry Page i Sergey Brin, założyciele Google, będącego obecnie jednym z fragmentów grupy Alphabet, ogłosili we wtorek, że rezygnują ze swoich stanowisk. Dyrektorem generalnym grupy Alphabet przestaje więc być Larry Page (funkcję CEO pełnił od października 2015 r.). A Sergey Brin rezygnuje ze stanowiska prezesa grupy. Najważniejszą osobą w firmie tym samym staje się dyrektor generalny Google Sundar Pichai.
Larry Page i Sergey Brin
Larry Page i Sergey Brin

liście opublikowanym na blogu Google dotychczasowi zarządzający, czyli dyrektor generalny Larry Page i prezes Sergey Brin napisali, że zmiana ma skutek natychmiastowy. 

Chociaż od dawna głęboko przywiązujemy ogromną wagę do codziennego zarządzania firmą, to uważamy, że nadszedł czas, aby przyjąć rolę dumnych rodziców – oferując porady i miłość, ale nie codziennie nadzorując!
Fragment listu opublikowanego na blogu Google. 

Zarówno Page, jak iBrin nadal będą aktywnie uczestniczyć w pracach grupy Alphabet, m.in. jako członkowie zarządu, ale ich dotychczasowe obowiązki przejmie przede wszystkim Sundar Pichai

Sundar Pichai dołączył do Google w 2004 roku i pomógł w rozwoju Google Toolbar, a następnie Google Chrome, W 2014 r. zajął się nadzorowaniem wszystkich najważniejszych projektów powstających w ramach grupy, w tym wyszukiwarką, mapami, sklepem, systemem Android oraz Google Apps. Na stanowisko dyrektora generalnego został powołany w w sierpniu 2015 r. A do zarządu grupy Alphabet dołączył w lipcu 2017 r.

Jako dyrektor generalny Google koncentrował się na opracowywaniu produktów i usług opartych na najnowszych osiągnięciach sztucznej inteligencji. To on przekonał zarząd firmy do inwestycji w Google Cloud i YouTube’a. 

Sundar Pichai wszedł do zarządu Alphabetu

Więcej:Google