Wiedźmin został najpopularniejszym serialem na świecie

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, recenzenci nie zachwycili się “Wiedźminem”. Krytykowano poszatkowaną, chaotyczną fabułę, średniej jakości efekty specjalne i statyczne, teatralne kadry. Zupełnie inaczej odebrali ten serial jednak widzowie. W sieci nie brakuje pozytywnych opinii, memów, filmików i dyskusji. Na promocji serialu skorzystał także autor serii – Andrzej Sapkowski, którego książki stały się bestsellerem Amazonu. Podskoczyło także zainteresowanie produkcjami CD Projektu, zwłaszcza grą “Wiedźmin 3”.
wiedźmin
wiedźmin

Specjaliści z Parrot Analytics stworzyli ranking na podstawie demand expressions. Jest to ustandaryzowany wskaźnik mierzący zapotrzebowanie i zaangażowanie widzów. Z raportu wynika, że to właśnie “Wiedźmin” jest obecnie najpopularniejszym serialem na świecie. Świetnie radzi sobie także w USA, gdzie wskaźnik demand expressions przekroczył 127 milionów. Dla porównania popularny w ostatnich tygodniach show Disneya, “The Mandalorian” osiągnął 115 milionów.

https://www.chip.pl/2019/11/wiedzmin-bedzie-miec-drugi-sezon/

Pytanie brzmi, jak długo “Wiedźmin” pociągnie tę passę. Przed “The Mandalorian” pierwsze miejsce w rankingu popularności przez 21 tygodni zajmował w USA “Stranger Things”. Saga o Geralcie z Rivii ma szansę pobić ten rekord głównie z uwagi na znacznie bogatsze uniwersum. Widzowie, którzy obejrzeli serial mogą kontynuować przygodę w książkach lub grach, czego o żadnej innej produkcji ostatnich lat powiedzieć nie można. | CHIP