YouTube 2019 – najlepiej zarabiają… dzieci

YouTube jest niczym żyła złota. Ale nie dla wszystkich. Może koty są bardziej popularne, ale to najmłodsi zarabiają najwięcej. Najlepiej zarabiającym youtuberem na świecie jest ośmioletni Ryan Kaiji. Jego kanał ma ponad 20 milionów obserwujących, którzy w sumie obejrzeli opublikowane na nim filmy ponad 30 miliardów razy. W kończącym się roku, według szacunków Forbesa, chłopiec zarobił 26 milionów dolarów. Jeden z jego filmów, przedstawiający szukanie i rozpakowywanie jajek z zabawkami ma już prawie 2 miliardy wyświetleń, co czyni go jednym z pięćdziesięciu najpopularniejszych materiałów na całym YouTubie. Możecie go obejrzeć poniżej (choć nie wiemy po co).
youtube

Two happy children playing on the tablet in the kids room at home, best friends with pleasure spending time together, smart kids using smart technology

Ryan publikuje codziennie jeden film. Kanał stanowi połączenie typowego vloga z recenzjami zabawek dla dzieci. Swoją karierę w Ryan rozpoczął w wieku 4 lat. Oglądał inne gwiazdy z kanałów dziecięcych i zapragnął robić to samo. Po około 4 miesiącach Ryanowi zaczęło przybywać tak wielu fanów, że z niewinnego hobby zrobił się na tyle zyskowny biznes, by ułatwić mamie chłopca decyzję o rezygnacji z pracy nauczycielki chemii na rzecz pełnoetatowego przygotowywania nagrań syna. W lipcu tego roku Ryan wprowadził na rynek swoją własną pastę i szczoteczkę do zębów.

Trzecie miejsce i 18 milionów dolarów należy do pięcioletniej Anastazji Radzińskiej, która wraz ze swoją rodziną prowadzi aż sześć kanałów dziecięcych m.in. Like Nastya i Stacy Toys. Gdyby podliczyć je wszystkie razem rezolutna Rosjanka miałaby w sumie 103 miliony subskrybentów i ponad 40 miliardów wyświetleń. Tematyka kanału do złudzenia przypomina vlog Ryana – przedstawiane są głównie zabawki, urywki z codziennego życia i zabawy z ojcem. U małej Anastazji zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe i rodzice obawiali się, że nie będzie rozwijać się prawidłowo. W 2016 roku rodzice małej Nastii założyli więc kanał na YouTubie głównie po to, by dokumentować postępy w rozwoju dziewczynki. Rok temu cała rodzina przeprowadziła się z Rosji na Florydę.

Lubimy też oglądać młodych sportowców

Na drugim miejscu zestawienia znajdziemy jedyny kanał sportowy z całej listy. Dude Perfect to grupa 30-latków, którzy przedstawiają na filmach różne triki, wyczyny i próby bicia rekordów Guinnessa. Sympatyczni panowie zarobili w tym roku 20 milionów dolarów. Mają też swój show w telewizji Nickelodeon.

YouTube – jedzenie, makijaże i gry

Pod względem zarobków Anastazji ustępują Rhett and Link, prowadzący komediowy kanał Good Mythical Morning. Na filmach niezbyt mądrych filmach można zarobić 17,5 miliona dolarów.

34-letni Jeffree Star to amerykański makijażysta, piosenkarz i DJ, który w 2006 roku był najchętniej obserwowaną osobą na MySpace. W 2014 roku na rynku pojawiła się marka sygnowanych jego  nazwiskiem kosmetyków i to właśnie wtedy Jeffree Star rozpoczął publikować filmy w serwisie YouTube. Obecnie obserwuje go ponad 16 milionów osób, co przełożyło się na 17 milionów dolarów zysku w 2019 roku.

[banner slot=”text”]

Na kolejnych miejscach rankingu opracowanego przez Forbesa znajdziemy Prestona, który grając w “Minecraft” zarobił w tym roku 14 milionów dolarów, PewDiePie’a, czyli kontrowersyjnego gamingowego youtubera ze Szwecji (13 mln dolarów) oraz Markipliera, który słynie z tego, że bawią go głównie horrory i brutalne gry. Jemu także udało się w ciągu roku zarobić 13 milionów dolarów. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

FairTube – youtuberzy chcą etatów