Asystent Google zmieni sposób wyświetlania odpowiedzi

Zadając pytanie asystentowi głosowemu Google wyświetla nam się również odpowiedź w dymkach tekstowych. Teraz Asystent Google, w zależności od kontekstu udzielonej odpowiedzi zmieni wielkość i grubość liter.
Asystent Google zmieni sposób wyświetlania odpowiedzi
Asystent Google zmieni sposób wyświetlania odpowiedzi

Asystent Google zacznie wyświetlać odpowiedzi z większym, pogrubionym tekstem

Od początku Asystent Google był pozycjonowany jako przyjazny wirtualny asystent, z którym użytkownik może “swobodnie” rozmawiać. Dlatego wizualne odpowiedzi Asystenta Google pojawiają się w dymkach tekstowych. Według informacje te czeka wkrótce zmiana, w zależności od od kontekstu udzielonej odpowiedzi. Mogą być one wyświetlane z większym, pogrubionym tekstem. Nie we wszystkich sytuacjach.

Czytaj też: Wiemy, kiedy zostanie zaprezentowana seria Honor 50

Jeśli zapytamy Asystenta o zwykłe informacje takie jak pogoda czy zadania z kalendarza, odpowiedzi wyświetlą się normalnie. Dopiero przy bardziej swobodnej “rozmowie” z Asystentem Google litery staną się większe. Przykładem może być poproszenie go o opowiedzenie dowcipu, czy powiedzenie jakiegoś wierszyka. Przy takiej swobodnej konwersacji Asystent porzuci dymki, co ma nadać rozmowie swobodniejszy charakter.

Czytaj też: Wielka premiera Meizu Watch. Czas porzucić smartfony?

Sprawi to, że odpowiedzi będą bardziej przejrzyste i czytelne, choć właściwie zmiana powinna być odwrotna. W końcu to te odpowiedzi na pytania informacyjne są raczej dla użytkowników istotniejsze, niż żarty. Jak widać jednak Google sądzi inaczej, choć może z czasem rozszerzy tę zmianę na resztę zapytań. Nowy wygląd tekstu można zobaczyć już w najnowszej wersji aplikacji na Androidzie. Jest już u Was?