Nic nie trwa wiecznie. Wsparcie dla Windows 10 również

Na stronie Microsoft pojawiła się data zakończenia wsparcia dla systemu Windows 10. Czyżby faktycznie firma miała lada dzień zaprezentować nam “jedenastkę”?
Nic nie trwa wiecznie. Wsparcie dla Windows 10 również

Od kiedy Windows 10 pozostanie bez wsparcia?

Dowiedzieliśmy się dzisiaj oficjalnie, kiedy nastąpi zakończenie wsparcia dla systemu Windows 10. Informacja ukazała się na stronie Microsoftu, więc nie mamy już żadnych wątpliwości. Wersje Pro i Home mają być wspierane do 14 października 2025 roku, co wyraźnie przeczy wcześniejszym zapewnieniom firmy, że Windows 10 pozostanie „ostatnią wersją systemu Windows”.

Czytaj też: Test OnePlus Nord CE 5G. Czy w średniej półce też będzie zabójcą?

Informacja jednak zdaje się wręcz wyraźnie potwierdzać spekulacje, których od jakiegoś czasu jest w sieci pełno. Chodzi mianowicie o następcę “dziesiątki” – Windows 11, który może ujrzeć światło dzienne 24 czerwca, podczas specjalnego wydarzenia. Do tej pory mieliśmy tylko poszlaki, które zresztą podsuwał nam sam Microsoft skutecznie podgrzewając atmosferę.

Czytaj też: Apple WWDC 2021: ładny ten mur Apple, taki hamerykański

W obliczu jasno określonej daty zakończenia wsparcia wydaje się to już praktycznie pewne. W końcu czymś trzeba zastąpić niewspierany już system. Nowa generacja Windowsa jest więc jak najbardziej prawdopodobna, choć nadal trzeba pamiętać, że istnieje ryzyko iż nie zostanie ona zaprezentowana za 10 dni. Pozostaje nam czekać i śledzić kolejne informacje podrzucane przez Microsoft, ale dotychczasowe wskazówki zdają się być jednoznaczne – “jedenastka” nadchodzi, a my zobaczymy ją prędzej czy później.