Elektryczny rower Bird Bike nadchodzi. Wypożyczalnie Bird nie tylko z hulajnogami

Firma Bird cieszy się już w Polsce solidną popularnością, zarówno sprzedając, jak i udostępniając swoje hulajnogi. Jej działalność rozwija się więc w najlepsze, a elektryczny rower Bird Bike tylko to akcentuje. Nowy nabytek zapewnia firmie alternatywę dla elektrycznych hulajnóg, z których obok Lime jest znana na całym świecie.
Elektryczny rower Bird Bike, wypożyczalnie Bird, Bird Bike
Elektryczny rower Bird Bike, wypożyczalnie Bird, Bird Bike

Elektryczne hulajnogi Bird znalazły się już w ponad 250 miastach na całym świecie i najpewniej to samo czeka też nowe Bird Bike. Te elektryczne rowery są pierwszymi tego typu jednośladowcami marki z napędem elektrycznym, odpowiadając poniekąd na ten sam ruch ze strony konkurującej firmy Lime, która również ujawniła w marcu swój ebike.

Czytaj też: Elektryczna hulajnoga Mig od Bad Bike zawalczy w terenie oponami

Trudno się temu dziwić, jako że zainteresowanie na te pojazdy znacząco wzrosło w ostatnim czasie, co tyczy się również ich ceny, na którą niewielu może sobie pozwolić. Rozwiązanie? Sprawdzające się świetnie współdzielenie pojazdów z innymi. Bird ma tym samym nadzieje, że Bird Bike podzieli sukces ich hulajnóg, które zapewniły transport klientom już ponad 150 milionów razy.

Uruchamiamy naszą platformę Bird Bike i Smart Bikeshare, aby sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone opcje transportu, jednocześnie rozszerzając nasz adresowalny rynek usług o pięć miliardów podróży rocznie.– powiedział założyciel i dyrektor generalny firmy Bird, Travis VanderZanden.

Czytaj też: Shimano opatentowało elektroniczne hamulce rowerowe

Na ten moment wiemy, że firma zamierza wprowadzić swój elektryczny rower w wybranych miastach w Ameryce Północnej, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Irlandii i Francji jeszcze w tym roku. Skupi się przy tym na lokacjach, które nie mają jeszcze usług tego typu albo posiadają je w niewystarczającej liczbie. Bird nie wyklucza też współpracy z lokalnymi firmami.

Co ma do zaoferowania elektryczny rower Bird Bike?

Okraszona charakterystycznym błękitem 34-kilogramowa rama ze stopu klasy lotniczej to z wyglądu kawał solidnego sprzętu, który łączy się z regulowanym siedziskiem i 26-calowymi oponami pneumatycznymi. Nad nimi nie zabrakło metalowych błotników, a w nich specjalnych hamulców bębnowych. W piaście tylnego koła znalazł się też pewnego rodzaju silnik elektryczny, zapewniający maksymalną prędkość 25 km/h i możliwość pokonywania wzniesień do 20%. Zasila to zintegrowany akumulator o zasięgu do 90 km.

Czytaj też: Elektryczny rower Super73-ZX. Niby podstawowy, ale i tak drogi

Bird Bike może też pochwalić się dużym cyfrowym wyświetlaczem z komunikatami głosowymi, mocnym twardym koszykiem oraz zintegrowanym oświetleniem na tyle i przodzie. Łatwo dostrzec też pojedynczą podnóżkę czy dwie dźwignie hamulca. Wśród systemów nie zabrakło wbudowanego GPSa, umożliwiającego geofencing roweru i systemów diagnostycznych.