Elektryczny rower Model 1 od Civilized Cycles niczym SUV w świecie ebike

Nowojorska firma Civilized Cycles pokazała światu swój elektryczny rower Model 1, ogłaszając, że tym samym zaczyna swoją rywalizację “z drugim samochodem lub motorowerem”. Innymi słowy, Model 1 ma zapewnić alternatywę dla drugiego środka transportu w rodzinie.
Elektryczny rower Model 1, Civilized Cycles, Elektryczny rower, Model 1,
Elektryczny rower Model 1, Civilized Cycles, Elektryczny rower, Model 1,

Od razu zacznijmy od tego, że nie jest to “jakiś tam elektryczny rower”, a model klasy premium, który swoje też kosztuje – 4499 dolarów w przedsprzedaży. Potem ceny podniosą się do 5499$ w sprzedaży detalicznej, wymagając wyłożenia na stół ponad 20000 zł. Ta cena nie wzięła się jednak z kosmosu, bo Model 1 łączy w sobie cechy motorowerów, rowerów miejskich i tych towarowych, doprawiając wszystko elektrycznym napędem.

Czytaj też: Shimano opatentowało elektroniczne hamulce rowerowe

Wszystko zaczyna się od samej ramy, autorskiej i specjalnie zaprojektowanej z myślą o Modelu 1. Pozwala ona na transport dwóch dorosłych pasażerów i ogromną ilość produktów w tylnych rozkładanych sakwach (obciążenie do 22,6 kg), które są wodoodporne i zamykane za pomocą zapięcia magnetycznego. Użytkowników ogranicza więc tylko 181-kilogramowy maksymalny udźwig. Patrząc jednak na te możliwości, nic dziwnego, że na pokładzie tego ebike znalazła się podwójna podpórka i mocne 4-tłoczkowe hydrauliczne hamulce tarczowe.

Firma Civilized Cycles stworzyła elektryczny rower Model 1, który ma zapewnić Wam idealną alternatywę dla samochodu w myśl codziennych miejskich wojaży

Jadący na nim rowerzysta zachowuje wyprostowaną pozycję jazdy, a dzięki opatentowanemu systemowi zawieszenia komfort przypomina ponoć bardziej jazdę samochodem, niż rowerem. Model 1 jest podobno pierwszym takim, który oferuje automatyczne, samopoziomujące pełne zawieszenie, które wykorzystuje sprężarkę, sprężynę powietrzną i czujniki do regulacji zawieszenia w zależności od masy roweru.

Czytaj też: Ta firma wydrukuje hulajnogi elektryczne Scotsman specjalnie pod Was

Pomijając swoje transportowe możliwości, elektryczny rower Model 1 od Civilized Cycles wyróżnia się na tyle innych modeli zaawansowanym układem napędowym. Ten bazuje na silniku między korbami o mocy 1500 W, który jest połączony z 5-biegową przekładnią Sturmey Archer w piaście tylnego koła i wspiera zarówno tryb wspomagania, jak i “mocy na zawołanie”, dzięki dźwigni przepustnicy na kierownicy. Zasileniem tego zajmuje się skromna pojedyncza 500 Wh bateria, którą można rozszerzyć o to samo dodatkowe ogniwo.

Czytaj też: Elektryczna hulajnoga Mig od Bad Bike zawalczy w terenie oponami

Niestety przy całej tej wspaniałości Model 1 ze zintegrowanym oświetleniem i wbudowanym wyświetlaczem jest nieokreślony pod kątem maksymalnej prędkości, wagi, zasięgu na jednym ładowaniu, a firma nie zdradza nawet tego, kto odpowiada za wyprodukowanie silnika. Dosyć dziwne, jak na rower, którego wysyłka ma rozpocząć się w czwartym kwartale tego roku.