Intel sprawdzi FSR AMD na swoich kartach graficznych

Wczoraj doczekaliśmy się ogłoszenia AMD FidelityFX Super Resolution i co tu dużo mówić – jesteśmy zachwyceni. Zwłaszcza teraz, jako że konkurencja zaczęła doceniać to dzieło. Wiemy to z informacji, że Intel sprawdzi technologię FSR AMD.
AMD FidelityFX Super Resolution, AMD FSR, FidelityFX Super Resolution
AMD FidelityFX Super Resolution, AMD FSR, FidelityFX Super Resolution

Dla przypomnienia FidelityFX Super Resolution będzie odpowiedzią na technologię DLSS firmy NVIDIA, która to jest dostępna tylko na kartach graficznych GeForce RTX i do działania wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki swoim fizycznym rdzeniom. Obie technologie sprawiają jednak wrażenie bliźniaczych pod kątem działania, bo poprawiają płynność gry w wysokich rozdzielczościach, renderując ją w niższej i następnie skalując w czasie rzeczywistym na wyższą.

Czytaj też: Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM uczci wyjątkową rocznicę MSI

Względem DLSS FidelityFX Super Resolution będzie jednak znacznie bardziej wszechstronne i uniwersalne, jako że sprawdzi się nie tylko na kartach graficznych Radeon (Polaris i nowsze), ale też zintegrowanych układach, a nawet konkurencyjnych produktach pokroju kart GeForce (Pascal i nowsze) i… najwyraźniej też Intela. Wszystko dzięki opieraniu się nie na wcześniej wyuczonych schematach ani wektorach ruchu, a technice skalowania przestrzennego.

Wygląda na to, że Intel sprawdzi FSR od AMD z wykorzystaniem swoich dedykowanych kart graficznych

Czytaj też: Ładowanie Xiaomi HyperCharge, czyli w osiem minut do pełna

Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi Raja Koduriego z firmy Intel, który to potwierdził na Twitterze, że zespół ma w planach wypróbowanie FSR na swoich nadchodzącymi procesorach graficznych opartych na Xe-HPG. Mowa więc o dedykowanych kartach graficznych dla graczy, które mają zadebiutować na początku 2022 roku na rynku.

Nie jest to specjalne zaskoczenie, jako że AMD ogłosiło, że nie zachowa technologii FidelityFX Super Resolution wyłącznie dla siebie. Jednak w tym wszystkim najważniejsze jest to, że to Intel sam bezpośrednio zainteresuje się tym świetnym kawałem technologii, o której wszelkie szczegóły poznamy już 22 czerwca.

AMD FidelityFX Super Resolution, AMD FSR, FidelityFX Super Resolution

Czytaj też: Przegląd kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3070 Ti w dniu premiery

Skąd nasz entuzjazm? Przede wszystkim z testów, które opublikowało AMD, jako że w grze Godfall ta technologia okazała się powalająca w rozdzielczości 4K i w połączeniu z kartą Radeon RX 6800XT, podbijając FPSy z 49 do nawet 150 klatek na sekundę w ustawieniu o najwyższej płynności.