Okulary przeciwsłoneczne Dusk od Ampere ze zmiennym przyciemnieniem

Startup Ampere wpadł właśnie na Indiegogo prezentując swoje wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne Dusk, które nie tylko połączycie ze swoim smartfonem, ale też będziecie mogli na bieżąco dostosowywać ich poziom przyciemnienia.
Okulary przeciwsłoneczne Dusk od Ampere, Okulary przeciwsłoneczne Dusk
Okulary przeciwsłoneczne Dusk od Ampere, Okulary przeciwsłoneczne Dusk

Na samym początku warto wspomnieć, że Dusk są obecne na Indiegogo i już przekroczyły poziom finansowania, zgarniając ponad 150000$, czyli grubo ponad dziesięciokrotność kwoty, która była wymagana do sfinansowania kampanii. Kupujący mogą sięgnąć po wersję Lite i tą pełnoprawną za kolejno 179 i 249$, oczekując dostaw już w sierpniu tego roku, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem Ampere.

Czytaj też: Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji. To może być głośny powrót

W przeciwieństwie do klasycznych soczewek przejściowych, które są wykonane z soczewek fotochromowych, automatycznie zmieniających odcień w odpowiedzi na jaśniejsze światło, Dusk są wykonane z soczewkami elektrochromowymi. Ta forma szkła zmienia zabarwienie w odpowiedzi na sygnały elektryczne, co jasno wyjaśnia połączenie tych inteligentnych okularów z aplikacją na telefon, choć to samo można realizować za pomocą przycisku na ich oprawkach w ramach trzech predefiniowanych poziomów.

Ruszyła kampania na okulary przeciwsłoneczne Dusk

Czytaj też: AMD FidelityFX Super Resolution ogłoszone. Jeden szczegół zaskakuje

Wydanie pełnoprawne ma nawet wbudowane głośniki oraz mikrofon do wykonywania połączeń i słuchania muzyki, czy podcastów. Wersja Lite jest nich pozbawiona, ale i tak jeśli szukacie tylko nowoczesnych okularów przeciwsłonecznych z możliwością dostosowania płynnego przyciemnienia od 0 do 100%, to i tak będzie z pewnością wystarczająca. Wydanie pełnoprawne ma bowiem “coś więcej” w postaci wspomnianego połączenia mikrofonów i otwartych głośników, choć trzeba podkreślić, że tylko użytkownik będzie ponoć słyszał wszelkie utwory.

Czytaj też: Wielka premiera Meizu Watch. Czas porzucić smartfony?

Całość zasila oczywiście bateria i jeśli wierzyć firmie Ampere, jedno ładowanie 110 mAH baterii wystarczy na siedem dni działania wyłącznie funkcji przyciemniania lub tylko cztery godziny, jeśli z okularów Dusk będziemy korzystać, jak ze słuchawek. Oba modele mogą jednak pochwalić się wodoodpornością klasy IP65 i dokładnie tym samym wyglądem. Ze smartfonem łączą się poprzez Bluetooth 5.0, a obie wersje ważą do 26 gramów.