Wyjątkowe opony rowerowe Gridskin od Hutchinson celują w lekkość i odporność

Firma Hutchinson stworzyła swoje wyjątkowe opony rowerowe Gridskin, które łączą w sobie zarówno wytrzymałość na przebicia (i nie tylko) z niewielką wagą, ale to nie wszystko.
opony rowerowe Gridskin od Hutchinson, opony rowerowe Gridskin, opony rowerowe, wyjątkowe opony rowerowe
opony rowerowe Gridskin od Hutchinson, opony rowerowe Gridskin, opony rowerowe, wyjątkowe opony rowerowe

Tak naprawdę Gridskin to autorska technologia produkcji, którą firma Hutchinson z Francji wykorzystuje do produkcji swoich limitowanych opon drogowych 700 x 28C Fusion 5 Performance oraz bezdętkowej opony szutrowej 700 x 40C Touareg. Te ważą kolejno 276 i 473 gramów, czyli szalenie mało, zapewniając jednocześnie wysoką wytrzymałość. Ceny niestety na ten moment nie znamy.

Czytaj też: Elektryczny rower Super73-ZX. Niby podstawowy, ale i tak drogi

Siatka kluczem w nowych oponach Hutchinson

Opony rowerowe Gridskin może i nie są powszechne, ale są szanse, że z czasem zaczną takie być. Zwłaszcza że pokonują konkurencje pod kątem niskiej wagi, którą chlubią się tak samo, jak niską ilością odpadów produkcyjnych. Najważniejszą funkcję pełni w nich specjalna siatka, która składa się z małych pojedynczych sześciokątów.

Skład siatki pozostaje tajemnicą i nic dziwnego, bo to ona pełni tutaj najważniejszą funkcję. Siedząc pod konwencjonalnym gumowym bieżnikiem opony, rozciąga się na jej całej szerokości, przechodząc od krawędzi z jednej strony do krawędzi z drugiej. Ten dodatek zapobiega głębokiemu wnikaniu ostrych przedmiotów w obudowę opony, a także izoluje wszelkie drobne nacięcia, które się pojawiają, zapobiegając ich powiększaniu.

Czytaj też: Gigantyczne koła i bateria, czyli elektryczny rower Juiced RipCurrent S ST

Gdyby tego było mało, dzięki temu dodatkowi opony rowerowe Gridskin ponoć odznaczają się wyższą przyczepnością, a nawet komfortem jazdy. Są jeszcze o 8% lżejsze niż sprzedawane przez tę samą firmę wzmocnione opony Hardskin.

Wytrzymałość i lekkość to nie jedyna zaleta opon rowerowych Gridskin

Hutchinson chwali się też samym procesem produkcyjnym. W porównaniu z produkcją opon Hardskin, nowe opony rowerowe Gridskin obejmują nie cztery oddzielne etapy produkcji, a tylko jeden. Ponoć ogranicza to zużycie energii elektrycznej i generuje mniej dwutlenku węgla.

Czytaj też: Elektryczny rower Torque 1 zapewnia czujnik momentu obrotowego w niskiej cenie

To jednak nie koniec, bo takie ograniczenie procesu produkcyjnego zużywa również mniej gumy. Dodatkowo zmniejsza się też ogólna ilość odpadów, ponieważ w jego ramach na opony nie dodaje się żadnych etykiet ani innych elementów graficznych.