Premiera Airpeak S1. Pierwszy dron Sony z bezlusterkowymi aparatami Alpha

Wcześniej słyszeliśmy tylko o planach, ale dziś już oficjalnie możemy podejrzeć, co ciekawego ma do zaoferowania pierwszy dron Sony w postaci modelu Airpeak S1 z wyjątkowymi aparatami Alpha.
Premiera Airpeak S1, dron Sony z bezlusterkowymi aparatami Alpha, Airpeak S1, dron Airpeak S1,
Premiera Airpeak S1, dron Sony z bezlusterkowymi aparatami Alpha, Airpeak S1, dron Airpeak S1,

Specjalnie w tym celu Sony stworzyło swoją nową firmę Airpeak, w ramach której będzie produkowało drony wyposażone we własne aparaty. Pierwszym tego typu modelem jest ujawniony właśnie Airpeak S1, którego najważniejszym elementem jest możliwość integracji z wieloma pełnoklatkowymi i bezlusterkowymi aparatami Alpha w postaci modeli 7S, FX3, 7R, Alpha 9 lub Alpha 1. Umożliwia to specjalny uchwyt pod dronem, którego można uzupełnić gimbalem o niezależnym sterowaniu.

Czytaj też: Odnotowano pierwszy atak autonomicznych dronów na ludzi

Kosztujący 9000$ dolarów Airpeak S1 (bez aparatu), który trafi do sprzedaży we wrześniu, będzie zawierał w zestawie dwa śmigła, kontroler, dwie baterie i ładowarkę. Kupujący będą mogli sięgnąć po gimbal Gremsy T3, dzięki czemu nad dronem władze może sprawować specjalista od latania oraz ten od nagrywania za pośrednictwem niezależnych kontrolerów.

Airpeak S1 dzięki swoim wymiarom 52,7 x 59,4 x 51,4 cm jest “najmniejszym dronem na świecie, który może być wyposażony w pełnowymiarowy, bezlusterkowy aparat Alpha z wymiennymi obiektywami”, choć jego szerokość po starcie i złożeniu podstawek wydłuża się do 101,3 cm.

Czytaj też: Smartwatch Facebooka powstaje. Aparatów nie zabraknie

Po stronie wyposażenia drona Airpeak S1 znalazła się kamera 8 Mpx przeznaczona do podglądu w czasie rzeczywistym, aparaty stereofoniczne w formie czujników, które razem z procesorem zapewniają stabilność dronowi oraz umożliwiają mu możliwość wykrywania i omijania przeszkód. Dodatkowo Sony wyposażyło go w „unikalny, wysokowydajny system sterowania lotem”. Ten łączy wszystkie dane z szeregu czujników, aby zoptymalizować wydajność zapewniając stabilność lotu i wysoką zwrotność.

Czytaj też: Amerykanie chcą się bronić przed zagrożeniem. Pomogą w tym drony

Dron Airpeak S1 maksymalnie rozpędza się do 90 km/h bez zbędnego wyposażenia i może pochwalić się maksymalnym kątem przechyłu 55°, wytrzymałością na wiatr o prędkości do ponad 70 km/h, czy możliwością lotu na wysokość do 2500 metrów n.p.m. Na jednym ładowaniu lata z kolei od 12 do 22 minut zależnie od konfiguracji.