Smartfony Samsung z aktualizacjami bezpieczeństwa przez 5 lat?

Po raz kolejny dostaliśmy obietnicę, że smartfony Samsung będą miały jeszcze dłuższe wsparcie bezpieczeństwa. Tym razem mówi się już o 5 latach, jednak nie dla wszystkich, a dokładniej – tylko dla nielicznych.
Smartfony Samsung z aktualizacjami bezpieczeństwa przez 5 lat?
Smartfony Samsung z aktualizacjami bezpieczeństwa przez 5 lat?

Smartfony Samsung z pięcioletnim wsparciem – tak, ale…

Coraz więcej osób nie żegna się ze swoim smartfonem po upływie dwóch lat. Dotyczy to zwłaszcza osób, które wydają niemałe pieniądze na topowe modele. Użytkownicy smartfonów oczekują, że podczas dłuższego użytkowania będą dostawać aktualizacje oprogramowania. Z tym jednak, jak dobrze wiemy, bywa bardzo różnie. Obecnie najdłuższe wsparcie oferuje iPhone czy Google dla swoich Pixeli. Samsung najwidoczniej nie chciał zostać w tyle i na początku roku obiecał czteroletnie wsparcie dla swoich smartfonów. Chodzi oczywiście o czas liczony od ich wejścia na rynek i aktualizacje bezpieczeństwa.

Czytaj też: Huawei P50 na pierwszym zdjęciu! Ten kolor przyprawia o zawrót głowy

Klienci południowokoreańskiego producenta wyrazili swój entuzjazm tą informacją. Po poznaniu szczegółów radość zdecydowanie opadła, bo wsparcie aktualizacjami bezpieczeństwa nie oznaczało, że będą one pojawiały się często. Regularnie – owszem, jednak im bliżej zakończenia wsparcia, tym będą one rzadsze. Warto też nadmienić, że w przypadku większości modeli aktualizacje systemowe są gwarantowane przez 3 lata.

…tylko dla wybranych modeli, które posiadają nieliczni

Tym razem od razu zaznaczamy – z pięcioletniego wsparcie nie ma się co cieszyć. Samsung ogłosił, że załapią się na nie: Galaxy S20, Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy XCover 5 i Galaxy Tab Active 3. Jak więc widzicie, nie są to tylko najnowsze modele. Jednak najważniejsza tutaj jest wersja urządzeń. Chodzi bowiem o dedykowaną głównie dla firm wersję Enterprise.

Samsung wyraźnie celuje tutaj w klientów biznesowych, którzy zapewne chętniej sięgną po ich produkty. przy tak długim wsparciu bezpieczeństwa nie będą musieli tak często wymieniać urządzeń zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa zgromadzonych na sprzęcie danych.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 – co już o nim wiemy?

A co z tymi, którzy posiadają normalne smartfony Samsunga?

Oficjalnie pozostajemy przy tym, o czym była mowa wcześniej, czyli przy obiecanych 4 latach. Nieoficjalnie jednak mówi się, że w najbliższym czasie Samsung może ogłosić, iż 5-letnie wsparcie będzie dotyczyło też wybranych smartfonów nie w wersji Enterprise. Spodziewać się można, że jeśli do tego dojdzie, to również aktualizacje będą pojawiać się coraz rzadziej.