Mapy Google ułatwią poruszanie się transportem publicznym

Mapy Google wciąż zyskują przydatne funkcjonalności, dzięki którym podróżowanie, niezależnie od środka transportu, staje się wygodniejsze i przyjemniejsze.
Mapy Google
Mapy Google

Jakie nowości zyskają Mapy Google?

Już od dawna mapy od Google przestały być usługą wykorzystywaną tylko przez kierowców. Podczas pandemii gigant z Mountain View dodał do nich szereg funkcjonalności ułatwiających życie w tym trudnym czasie. Mogliśmy sprawdzić, w których godzinach dane miejsca są najbardziej zatłoczone, gdzie są punkty szczepień i wiele innych. Tym razem Google zamierza zadbać o komfort osób, które do podróżowania wykorzystują komunikację publiczną. Wedle danych zebranych przez firmę, względem poprzedniego roku nastąpił 50% wzrost zainteresowania trasami komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Koniec spekulacji – OnePlus Nord 2 5G oficjalnie. Znamy specyfikację, ceny i dostępność

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, Google postanowiło rozszerzyć funkcję pokazującą zatłoczenie tramwajów czy autobusów. Można więc z łatwością sprawdzić, czy pojazd, którym chcemy jechać, nie jest zbyt zatłoczony. Opcja dostępna jest również w Polsce.

Oprócz tego, np. w metrze, możemy sprawdzić, które wagony są mniej zatłoczone, dzięki czemu nie trzeba będzie przeciskać się w trakcie jazdy. Akurat ta możliwość dostępna jest obecnie jedynie w Nowym Jorku i w Sydney, ale z czasem trafi też do innych dużych miast.

Planowanie podróży i wspomnienia

Ciekawą nowością będzie możliwość zajrzenia do Osi Czasu w Mapach Google na Androidzie. Znajdą się tam nasze poprzednie trasy podróży i podsumowanie dystansu, jaki przebyliśmy różnymi środkami transportu.

Czytaj też: Co wiemy o nowych funkcjach MIUI 13?

Sprawdzimy również jakie miejsca odwiedziliśmy, w tym hotele czy zabytki, a także przejrzymy zdjęcia, które wykonaliśmy podczas podróży do danych miejsc.