Motorola Edge 20 5G – trzy warianty i aż siedem kolorów

Motorola oficjalnie milczy na temat premiery serii Edge 20, ale przecieki wskazują, że może się to wydarzyć jeszcze w tym miesiącu. Tymczasem dostaliśmy kolejne przecieki dotyczące jednego z modeli – Edge 20 5G.
Nadchodzi seria Motorola Edge 20 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

Ubiegłoroczna Motorola Edge

Edge 20 5G – bogaty wybór wariantów i opcji kolorystycznych

Po raz kolejny renomowany leakster Evan Blass ujawnia nam szczegóły nowego smartfona Motoroli. Tym razem informacje dotyczą wariantów Edge 20 5G, czyli podstawowego modelu w najnowszej serii. Dowiedzieliśmy się, że na rynek trafią aż trzy warianty konfiguracji pamięci. Będą to:

  • 8 GB RAM + 128 GB pamięci wbudowanej,
  • 8 GB RAM + 256 GB pamięci wbudowanej,
  • 12 GB RAM + 256 GB pamięci wbudowanej.

Czytaj też: Samsung Galaxy S22 Ultra nie dostanie aparatu 200 Mpix?

Kolorów zaś ma być aż siedem, ale co ciekawe, nie każdy wariant będzie można kupić we wszystkich odcieniach. Podstawowy model ma być dostępny w kolorach: Frosted White, Electric Graphite, i Lagoon Green. W przypadku wariantu 8/256 GB będzie to jedynie Frosted Grey, zaś najmocniejszy wariant będzie można kupić w kolorach: Iridescent White, Midnight Blue i Blue Vegan Leather. 

Motoroli Edge 20 5G – specyfikacja

O samym modelu wiemy już naprawdę sporo. Ma on być dostępny w dwóch wersjach, jedna na rynek globalny, zaś druga skierowana zostanie do Ameryki Północnej. Model, który pojawi się w szerokiej światowej dystrybucji będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. napędzi go procesor Snapdragon 778G zintegrowany z modemem 5G. Bateria ma mieć pojemność 4000 mAh.

Czytaj też: Redmi K40 Ultra – na ten smartfon zdecydowanie warto czekać

Z przodu znajdziemy aparat do selfie 32 Mpix, zaś z tyłu jednostkę główną 108 Mpix, obiektyw szerokokątny 16 Mpix i teleobiektyw 8 Mpix. Edge 20 5G będzie działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11.