Składany Honor nadchodzi. Wiemy już o nim całkiem sporo

Niespodziewanie w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje na temat nowego “smartfonowego składaka”, zmierzającego na rynek. Tym razem plotki wskazały nam, że nadchodzi składany Honor, próbując zawalczyć z konkurencyjnymi modelami od Xiaomi, czy Samsunga. 
Składany Honor
Składany Honor

To, że Honor pracuje nad składanym smartfonem, potwierdza szereg patentów oraz przeciek podsunięty na Weibo przez Digital Chat Station. Tam zresztą ujawniono kilka najważniejszych szczegółów, wedle których nadchodzący składany Honor będzie posiadał 8-calowy wyświetlacz główny oraz ten drugi o przekątnej 6,5 cala. Za produkcje tych ekranów ma odpowiadać firma BOE, czyli największa firma produkująca wyświetlacze w Chinach, która w przeszłości współpracowała z m.in. firmą Huawei. 

Czytaj też: OnePlus Nord 2 wygląda jak OnePlus 9. Zmaże złe wrażenie po OnePlus Nord CE?

Wiemy też, że obecnie BOE pracuje nad nową technologią ultracienkiej elastycznej szklanej osłony chroniącej delikatny, równie elastyczny ekran. Jest więc potencjał, że składany Honor będzie wyjątkowy, choć fakt, że jeszcze w zeszłym roku należał do Huaweia nieco tutaj bruździ. Dlaczego?

Czytaj też: Rendery i specyfikacja Realme Book wyciekły

Wszystko rozbija się o to, że Honor może zgarnąć od Huaweia sporo pod kątem technologii, choć oficjalnie nie jest już z firmą zupełnie powiązany. Tak sugeruje nie rozsądek, a przekątne wspomnianych wyświetlaczy, które w przypadku składanego Huawei Mate X oraz Mate Xs wynoszą kolejno 8 i 6,6 cala.

Czytaj też: Szybkie ładowanie Huawei z mocą 90W. Po co to komu?

Te dwa modele (na zdjęciach powyżej) są składane “na zewnątrz”, a po złożeniu 8-calowy duży ekran przekształca się w główny panel pomocniczy o przekątnej 6,6 cala, podczas gdy ten drugi z tyłu służy do połączeń wideo i selfie.