Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Wszystko co wiemy o nadchodzących smartfonach Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+

29 lipca zostanie zaprezentowana długo oczekiwana seria Huawei P50. W ostatnim czasie dostaliśmy na temat tych smartfonów sporo przecieków, także dziś ujawniono kilka kluczowych elementów specyfikacji, warto więc zebrać w jednym miejscu wszystko, co wiemy o Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+.

Niedawno dostaliśmy potwierdzenie, że 29 lipca Huawei zaprezentuje swoją flagową serie P50. Jest ona wyczekiwana już od dawna, a jej premiera, planowana wcześniej na wiosnę, znacząco się opóźniła z powodu amerykańskich sankcji. W ciągu ostatnich tygodni dostaliśmy naprawdę sporą dawkę szczegółów specyfikacji, przecieków dotyczących wyglądu, a nawet wszelkiej maści renderów. Dlatego teraz zbierzemy tutaj najważniejsze informacje odnośnie trzech modeli wchodzących w skład serii P50.

Czytaj też: Kiedy będziemy mogli przetestować ładowanie HyperCharge od Xiaomi?

Ale najpierw pochylmy się nad aparatami

Specyfikacja aparatów zawsze jest największą niewiadomą przed premierą smartfonów Huawei i nie inaczej jest w przypadku serii P50. Najbardziej pewną informacją jest wykorzystanie sensora Sony IMX800, czyli drugiej (po Sharpie Aquos R6) 1-calowej matrycy jaka trafi do smartfonu. Takiego aparatu możemy spodziewać się w każdym modelu serii P50. Jeśli chodzi o układ aparatów, powinniśmy liczyć na następującą konfigurację, znaną z serii P40 oraz Mate 40:

  • – Huawei P50 – aparat główny, ultra-szerokokątny, teleobiektyw,
  • – Huawei P50 Pro – aparat główny, utra-szerokokątny, peryskopowy teleobiektyw,
  • – Huawei P50 Pro+ – aparat główny, utra-szerokokątny, peryskopowy teleobiektyw, teleobiektyw i czujnik ToF.
Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Szczątkowe informacje jakie posiadamy mówią, że teleobiektyw modelu P50 zaoferuje 3-krotny zoom optyczny. Z kolei w P50 Pro znajdziemy 5-krotny zoom optyczny. Ekwiwalent ogniskowej peryskopowego zoomu ma wynosić 125mm, a obiektyw będzie miał przysłonę F/3.4. Oznaczałoby to przeniesienie aparatu odpowiedzialnego za zoom z modelu Mate 40 Pro. Huawei Mate 40 Pro+ miał ogniskową 240mm, 10-krotny zoom optyczny i przysłonę F/4.4. Podobnie jak P40 Pro+.

Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Jest mało prawdopodobne, aby Huawei we flagowcu serii P50 postawił na słabszy aparat. Ostatnia informacja na temat aparatu dotyczy aparatu ultra-szerokokątnego. Ekwiwalent jego ogniskowej ma wynosić 13mm, a to oznacza wyraźnie szerszy kąt niż w modelach serii P40 oraz Mate 40, gdzie mieliśmy ogniskową 18mm. Huawei w ostatnich latach przegrywał z konkurencją pod względem szerokości kadru. W Samsungu Galaxy S21 Ultra mamy ekwiwalent 13mm, z kolei w Xiaomi Mi 11 Ultra 12mm. Oby tylko w parze z szerokością kadru szła jakość obrazu. Ale patrząc na progres, jaki w aparatach ultra-szerokokątnych Huawei notuje wraz z każdą generacją smartfonów, powinniśmy być dobrej myśli.

Huawei P50

Skupiając się na specyfikacji, zacznijmy od podstawowego modelu w tej serii. P50 będzie wyposażony w dostarczony przez BOE panel OLED obsługujący 10-bitowe kolory o przekątnej 6,3 cala i odświeżaniem 90 Hz. Przecieki mówią dodatkowo o dwóch wariantach obsługujących sieć 4G albo 5G i różniących się od siebie procesorami. Jednym ma być Kirin 9000E 5G, zaś drugim – Snapdragon 888 4G. Bateria ma mieć pojemność 4200 mAh i ma obsługiwać szybkie ładowanie 66 W. Urządzenie będzie miało grubość 8,3 mm i wagę 186 gramów.

Huawei P50 Pro

Tutaj wyświetlacz OLED od BOE ma mieć przekątną 6,7 cala i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Układ Kirin 9000 5G i Snapdragon 888 4G będą zasilać odpowiednio jego warianty 5G i 4G. Bateria o pojemności 4300 mAh, będzie obsługiwać szybkie ładowanie 66 W i ładowanie bezprzewodowe 50 W. Wyświetlacz będzie miał zakrzywione krawędzie i okrągły otwór na aparat do selfie.

Czytaj też: Koniec spekulacji – OnePlus Nord 2 5G oficjalnie. Znamy specyfikację, ceny i dostępność

Huawei P50 Pro+

Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala, również ma być zakrzywiony, z okrągłym otworem na aparat przedni. Jego częstotliwość odświeżania ma być na poziomie 120 Hz. Tutaj mówi się jedynie o procesorze Kirin 9000 5G, co może wskazywać, że w dniu premiery nie będzie dostępny wariant 4G. Bateria nieco rozczarowuje, bo jej pojemność ma wynosić jedynie 4300 mAh, ale za to Huawei zadbał o szybkie ładowanie przewodowe 100W i ładowanie bezprzewodowe 50W.

Warianty pamięci

Przecieki nie wskazują na dokładne liczby, jednak prawie na pewno można spodziewać się wariantu 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Istnieje możliwość, że Huawei wypuści na rynek chiński także wersję z 6 GB RAM. Czy dostaniemy wersję z 12 GB RAM? Tego nie wiemy.

Oprogramowanie

Tutaj akurat nie potrzeba spekulacji. Seria P50 trafi do sprzedaży z systemem operacyjnym HarmonyOS 2.0 uzupełnionym o kilka najnowszych funkcji.

Kolory

Smartfony z serii Huawei P50 mają być dostępne w pięciu wariantach kolorystycznych: białym, złotym, zielonym, niebieskim i czarnym.