Wszystko co wiemy o serii Motorola Edge 20

Nowa rodzina smartfonów Motorola Edge 20 zostanie zaprezentowana 5 sierpnia. Do premiery pozostało już niewiele czasu, warto więc podsumować naszą wiedzę, na temat nadchodzących modeli.
Wszystko co wiemy o serii Motorola Edge 20

Motorola Edge 20/ Redner: OnLeaks x PriceBaba

Premiera Motorola Edge 20

Zacznijmy od kwestii najistotniejszej, czyli premiery nowych urządzeń. Oficjalnie Motorola ogłosiła na swoim profilu Weibo, że 5 sierpnia 2021 roku zaprezentuje nowe produkty. Samo zdjęcie, które przy okazji udostępniono, jasno wskazuje na smartfony, więc możemy być pewni, że chodzi właśnie o serię Motorola Edge 20.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o nadchodzących smartfonach Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+

W jej skład wchodzą trzy modele: Edge 20, Edge 20 Lite i Edge 20 Pro. Na ich temat wiemy już naprawdę wiele, dlatego poniżej znajdziecie pełne (na ten moment) podsumowanie przecieków i plotek, a także rendery, jakie pojawiły się w sieci. Do tej pory wszystkie modele pojawiły się w certyfikacji TENNA czy w bazie GeekBench, więc informacji jest sporo.

Pamiętajcie jednak, że oficjalna specyfikacja, którą niedługo ujawni Motorola może się nieco różnić od tego, co znajdziecie poniżej.

Motorola Edge 20

Rendery: TechnikNews

Podstawowy model w tej serii ma być smartfonem ze średniej półki, ale ze skłonnościami do tej wyższej. Rendery pokazały nam, że Edge 20 ma wymiary 169,1 x 75,5 x 8,9 mm (11,6 mm grubości, jeśli uwzględnimy wyspę aparatów). Aparaty wraz z lampą błyskową LED znajdują się na prostokątnym module z tyłu.

Smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala z rozdzielczością Full HD i częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Sercem smartfona ma być procesor Snapdragon 778G zintegrowany z modemem 5G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4000 mAh obsłuży szybkie ładowanie 30 W. Edge 20 ma pracować pod kontrolą Androida 11. Na pokładzie nie zabraknie też Bluetooth v5.2, Wi-Fi 6 i NFC.

Jeśli chodzi o aparaty, to Motorola Edge 20 ma mieć potrójną konfigurację aparatu z jednostką główną 108 Mpix, obiektywem ultraszerokokątnym 16 Mpix i teleobiektywem 8 Mpix. Aparat do selfie ma mieć 32 Mpix.

Smartfon ma być dostępny w kolorach Frosted Grey i Frosted White w cenie około 499 euro.

Motorola Edge 20 Lite

Rendery: TechnikNews

Ten bardziej budżetowy model w serii zasili procesor MediaTek Dimensity 720 zintegrowany z modemem 5G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Tutaj bateria jest już większa niż w podstawowym modelu, bo ma 5000 mAh i również obsługuje szybkie ładowanie z mocą 30W. Nie zabraknie tutaj Androida 11 czy gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Wyświetlacz Full HD ma mieć przekątną 6,7 cala i obsługiwać częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Również w tym modelu aparat do selfie ma mieć 32 Mpix, ale z tyłu konfiguracja aparatów wygląda już nieco inaczej. Jednostka główna będzie miała także 108 Mpix, ale obiektyw ultraszerokokątny zaoferuje nam rozdzielczość 8 Mpix, a obok nich znajdzie się też czujnik głębi 2 Mpix.

Cena tego modelu nie wyciekła, ale wiemy, że ma pojawić się w kolorach Electric Graphite, i Lagoon Green.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o Samsung Galaxy Z Flip3

Motorola Edge 20 Pro

Render: Evan Blass

Najmocniejszy model w tej serii poszczyci się wyświetlaczem OLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczością FHD+ i częstotliwością odświeżania 144 Hz. Rendery wskazują, że ekran będzie płaski. Napędzi go procesor Snapdragon 870 zintegrowany z modemem 5G. Do dyspozycji użytkowników będzie 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria ma mieć pojemność 4500 mAh i tutaj również dostaniemy obsługę szybkiego ładowania z mocą 30 W. Motorola więc w tej kwestii nie zaszalała.

Aparat do selfie ma mieć 32 Mpix, tak jak w pozostałych modelach. Jedynie wersja kierowana na rynek Chiński, wedle doniesień, ma mieć 16 Mpix z przodu. Z tyłu znajdziemy jednostkę główną 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i do makro 16 Mpix , a także teleobiektyw 8 Mpix z 5-krotnym zoomem optycznym.

Cena za model Pro ma wynosić 699 euro, a smartfon będzie dostępny w kolorach Midnight Blue i Blue Vegan Leather.