Wszystko co wiemy o serii Motorola Edge 20
Motorola Edge 20/ Redner: OnLeaks x PriceBaba

Wszystko co wiemy o serii Motorola Edge 20

Nowa rodzina smartfonów Motorola Edge 20 zostanie zaprezentowana 5 sierpnia. Do premiery pozostało już niewiele czasu, warto więc podsumować naszą wiedzę, na temat nadchodzących modeli.

Premiera Motorola Edge 20

Zacznijmy od kwestii najistotniejszej, czyli premiery nowych urządzeń. Oficjalnie Motorola ogłosiła na swoim profilu Weibo, że 5 sierpnia 2021 roku zaprezentuje nowe produkty. Samo zdjęcie, które przy okazji udostępniono, jasno wskazuje na smartfony, więc możemy być pewni, że chodzi właśnie o serię Motorola Edge 20.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o nadchodzących smartfonach Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+

W jej skład wchodzą trzy modele: Edge 20, Edge 20 Lite i Edge 20 Pro. Na ich temat wiemy już naprawdę wiele, dlatego poniżej znajdziecie pełne (na ten moment) podsumowanie przecieków i plotek, a także rendery, jakie pojawiły się w sieci. Do tej pory wszystkie modele pojawiły się w certyfikacji TENNA czy w bazie GeekBench, więc informacji jest sporo.

Pamiętajcie jednak, że oficjalna specyfikacja, którą niedługo ujawni Motorola może się nieco różnić od tego, co znajdziecie poniżej.

Motorola Edge 20

Rendery: TechnikNews

Podstawowy model w tej serii ma być smartfonem ze średniej półki, ale ze skłonnościami do tej wyższej. Rendery pokazały nam, że Edge 20 ma wymiary 169,1 x 75,5 x 8,9 mm (11,6 mm grubości, jeśli uwzględnimy wyspę aparatów). Aparaty wraz z lampą błyskową LED znajdują się na prostokątnym module z tyłu.

Smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala z rozdzielczością Full HD i częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Sercem smartfona ma być procesor Snapdragon 778G zintegrowany z modemem 5G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4000 mAh obsłuży szybkie ładowanie 30 W. Edge 20 ma pracować pod kontrolą Androida 11. Na pokładzie nie zabraknie też Bluetooth v5.2, Wi-Fi 6 i NFC.

Jeśli chodzi o aparaty, to Motorola Edge 20 ma mieć potrójną konfigurację aparatu z jednostką główną 108 Mpix, obiektywem ultraszerokokątnym 16 Mpix i teleobiektywem 8 Mpix. Aparat do selfie ma mieć 32 Mpix.

Smartfon ma być dostępny w kolorach Frosted Grey i Frosted White w cenie około 499 euro.

Motorola Edge 20 Lite

Rendery: TechnikNews

Ten bardziej budżetowy model w serii zasili procesor MediaTek Dimensity 720 zintegrowany z modemem 5G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Tutaj bateria jest już większa niż w podstawowym modelu, bo ma 5000 mAh i również obsługuje szybkie ładowanie z mocą 30W. Nie zabraknie tutaj Androida 11 czy gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Wyświetlacz Full HD ma mieć przekątną 6,7 cala i obsługiwać częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz. Również w tym modelu aparat do selfie ma mieć 32 Mpix, ale z tyłu konfiguracja aparatów wygląda już nieco inaczej. Jednostka główna będzie miała także 108 Mpix, ale obiektyw ultraszerokokątny zaoferuje nam rozdzielczość 8 Mpix, a obok nich znajdzie się też czujnik głębi 2 Mpix.

Cena tego modelu nie wyciekła, ale wiemy, że ma pojawić się w kolorach Electric Graphite, i Lagoon Green.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o Samsung Galaxy Z Flip3

Motorola Edge 20 Pro

Render: Evan Blass

Najmocniejszy model w tej serii poszczyci się wyświetlaczem OLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczością FHD+ i częstotliwością odświeżania 144 Hz. Rendery wskazują, że ekran będzie płaski. Napędzi go procesor Snapdragon 870 zintegrowany z modemem 5G. Do dyspozycji użytkowników będzie 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria ma mieć pojemność 4500 mAh i tutaj również dostaniemy obsługę szybkiego ładowania z mocą 30 W. Motorola więc w tej kwestii nie zaszalała.

Aparat do selfie ma mieć 32 Mpix, tak jak w pozostałych modelach. Jedynie wersja kierowana na rynek Chiński, wedle doniesień, ma mieć 16 Mpix z przodu. Z tyłu znajdziemy jednostkę główną 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i do makro 16 Mpix , a także teleobiektyw 8 Mpix z 5-krotnym zoomem optycznym.

Cena za model Pro ma wynosić 699 euro, a smartfon będzie dostępny w kolorach Midnight Blue i Blue Vegan Leather.