Patent wskazuje, że Xiaomi szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip

Według doniesień, jednym z planowanych składanych urządzeń Xiaomi ma być telefon z klapką o konstrukcji znanej chociażby z Samsunga Galaxy Z Flip. Najnowszy patent odkryty przez serwis LetsGoDigital potwierdza takie zamiary.
Patent wskazuje, że Xiaomi szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip
Patent wskazuje, że Xiaomi szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip

Składany telefon Xiaomi z klapką

Dziś, 2 lipca 2021 roku, Xiaomi otrzymało patent od Chińskiego Krajowego Urzędu Własności Intelektualnej (CNIPA). Obejmuje on składany smartfon z klapką, okrągłym potrójnym aparatem z tyłu i podwójną kamerą z przodu. Tutaj znajdziecie dokumentację ze wszystkimi szkicami koncepcyjnymi tego smartfona.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 3 zauważony w bazie Geekbench

Serwis LetsGoDigital pokusił się już o nadanie szkicom bardziej obrazowego wyglądu.

Jak widzimy składany smartfon z klapką od Xiaomi nie będzie miał ekranu pomocniczego z tyłu, jak to ma miejsce w galaxy Z Flip 3, więc można spodziewać się, że jego cena będzie sporo niższa. Również system trzech kamer zdaje się na to wskazywać. Jak widzicie, smartfon Xiaomi będzie miał dość szerokie ramki, zwłaszcza w porównaniu z innymi modelami producenta, jednak podobnie jest i w składanym Samsungu.

Czytaj też: Honor X20 SE zaprezentowany oficjalnie!

Projekt pokazuje także umieszczone z prawej strony fizyczne przyciski służące do kontroli głośności i zasilania. Na spodzie znajdzie się głośnik, wejście na USB-C i wejście na kartę/karty SIM. Nie widać jednak wcięcia na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Wedle wcześniejszych plotek firma ma wypuścić swoje składane smartfony jeszcze w tym roku. Wśród nich na pewno ma znaleźć się model podobny do Galaxy Z Fold, a także właśnie ten odpowiednik Flipa. Czy faktycznie tak się stanie? Tego nie wiemy, musimy więc czekać na kolejne przecieki i informacje na ten temat.