Aktualizacje plików DLSS nigdy nie były prostsze. Narzędzie DLSS Swapper już powstaje

Technologia DLSS Nvidii przeszła już spory kawał drogi od swojej pierwszej wersji, a firma ciągle stara się ją ulepszyć. Świetnym przykładem są nasze wpisy na temat coraz to nowszych wersji, które wreszcie będzie można łatwo implementować do kompatybilnych gier. Wszystko dzięki narzędziu DLSS Swapper, który ułatwia znacząco aktualizacje plików DLSS.
Aktualizacje plików DLSS, narzędzie DLSS Swapper, DLSS, DLSS Swapper
Aktualizacje plików DLSS, narzędzie DLSS Swapper, DLSS, DLSS Swapper

Wersja 2.0 wyznaczyła tak naprawdę nową erę dla technologi DLSS (Deep Learning Super Sampling), która wykorzystuje do działania znajdujące się na pokładzie procesorów graficznych rodziny GeForce RTX rdzenie Tensor. Wtedy bowiem skuteczność DLSS w skalowaniu obrazu z niższych rozdzielczości do wyższych w czasie rzeczywistym, co odbija się bezpośrednio na wyższej płynności i niższej/wyższej/identycznej (zależnie od tytułu) jakości, znacząco wzrosła.

Czytaj też: Wydajność Ryzen 9 5980HX ujawniona. Jak wypada na tle Intel Core i9-11980HK?

Obecnie NVIDIA co jakiś czas ulepsza DLSS mniejszymi i większymi ulepszeniami, ale nie tak wielkimi, żeby skok doczekał się upragnionej wersji 3.0. W bazie danych TechPowerUp znajdziemy więc kilkanaście wersji DLSS 2.X.X i choć z pozoru te pliki do pobrania na własną rękę mogą wydawać się bezużyteczne, to w rzeczywistości tym trikiem możemy przyspieszyć dostęp do nowszej wersji DLSS w danym tytule.

Kod DLSS Swapper jest już gotowy. To narzędzie ułatwi Wam aktualizacje plików DLSS

Sprawa jest prosta – wystarczy pobrać konkretną wersję pliku biblioteki DLSS i podmienić ją z tą w plikach gry. Proste? Proste, ale lepiej i tak byłoby, gdyby tę robotę wykonywało za nas stosowne narzędzie. Tak się składa, że niejaki Brad Moore już nad nim pracuje i przyjmuje ono postać czegoś w formie oprogramowania DLSS Swapper, którego kod jest dostępny na Githubie. To zresztą wykorzystuje do działania wspomnianą bazę danych, wykrywa wersje DLSS danej gry i zapewnia prosty sposób jej zmiany.

Czytaj też: Procesor Kunlun II stworzony do obliczeń SI rzuci wyzwanie NVIDIA A100

Brak cierpliwości – to w skrócie powód, dlaczego ktoś w ogóle wpadł na podmienianie plików DLSS i teraz na stworzenie z myślą o tym specjalnej aplikacji. Nowsze wersje DLSS trafiają bowiem do gier w ramach aktualizacji wypuszczanych przez twórców, ale już dawno zauważono, że zajmuje to im długo. Zwłaszcza że w większości przypadków cały wyczyn sprowadza się do wspomnianej podmianki plików DLSS.

Czytaj też: Warto kupić obecnie DDR4? Zmiany ceny pamięci RAM odpowiadają

Warto jednak być ostrożnym z tą zabawą, bo tego typu podmianki plików mogą nie spodobać się tytułom z oprogramowaniem do wykrywania cheatów. Dodatkowo mogą doprowadzić do problemów ze stabilnością danych gier, więc z każdą podmianką wiąże się ryzyko.