Poznaliśmy nowości, które przyniesie Microsoft Edge 93

W kanale beta pojawiła się już nowa wersja przeglądarki Microsoft. Sprawdźmy więc, jakie nowości przyniesie ze sobą Microsoft Edge 93.
microsoft edge 92, microsoft edge 93
microsoft edge 92, microsoft edge 93

Microsoft Edge 93 w kanale beta – poznajmy nowości

Zaledwie pod koniec lipca dostaliśmy aktualizację do Edge 92, a już dostaliśmy wgląd w to, co przyniesie kolejna wersja przeglądarki Microsoft. Do kanału beta trafiła bowiem kompilacja Edge o numerze 93.0.961.11, dzięki czemu możemy zapoznać się z nowościami przygotowanymi przez firmę. A trochę ich jest.

Czytaj też: Lista urządzeń Honor i Huawei z aktualizacją do HarmonyOS

Edge 93 da nam możliwość ukrywania paska tytułu podczas korzystania z zakładek pionowych. Dzięki temu będziemy mogli zyskać nieco miejsca na ekranie. Począwszy od Microsoft Edge w wersji 93, będziemy mogli przejść do edge://settings/appearance i w sekcji Dostosuj pasek narzędzi wybrać opcję ukrycia paska tytułu w trybie karty pionowej.

Microsoft ulepsza też funkcję Obraz w obrazie (PiP), która pozwala nam wyświetlenie materiału wideo w małym oknie, wyświetlającym się nad innymi aplikacjami. W nowej wersji przeglądarki Edge, przejście do tej funkcji będzie łatwiejsze. Po najechaniu kursorem na wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia wyświetlenie tego wideo w oknie PiP. na razie jest to dostępne dla użytkowników macOS, ale wkrótce trafi też do Windowsa.

Z nowości warto też wspomnieć, że tryb IE w przeglądarce dostanie wsparcie dla zachowania “nomerge”. Oznacza to, że gdy uruchomimy nowe okno przeglądarki z poziomu aplikacji w trybie IE, będzie to osobna sesja, tak jak w IE11. Użytkownik będzie musiał dostosować listy stron, aby skonfigurować witryny mające zapobiegać udostępnianiu sesji.

Czytaj też: Windows 365 – czym jest i ile kosztuje?

Dodatkowo użytkownicy Microsoft Edge 93 będą mogli kategoryzować karty w zdefiniowane przez siebie grupy, co pozwoli na łatwiejsze wyszukiwanie, przełączanie się i zarządzanie nimi. Microsoft dodaje też możliwość dodania preferencji początkowych w przeglądarce, co ułatwi wdrażanie Edge w przedsiębiorstwach. Od wersji 93 zostanie również usunięta obsługa szyfrów TLS_RSA_WITH_3DES_EDE_CBC_SHA.