Nowa aplikacja OneNote zastąpi dwie dotychczasowe wersje

Na blogu Microsoft ogłoszono, że w najbliższych miesiącach OneNote czekają zmiany i to nie tylko kosmetyczne. Firma w końcu ujednolici usługę pozbywając się dwóch aplikacji i łącząc je w jedną. Nie będzie to jednak nowa aplikacja.
Nowa aplikacja OneNote zastąpi dwie dotychczasowe wersje
Nowa aplikacja OneNote zastąpi dwie dotychczasowe wersje

Unifikacja OneNote dla systemu Windows

Obecnie mamy do dyspozycji dwie wersje OneNote. Jedna dostępna jest z pakietu Office, zaś druga, już jako samodzielny program – w Microsoft Store. Teraz jednak na blogu Microsoft pojawiła się informacja o planowanym ujednoliceniu usługi, dzięki czemu wszystkie funkcjonalności znajdziemy w jednej aplikacji OneNote w systemie Windows. Jest to dobre posunięcie, zwłaszcza w perspektywie zapowiadanych zmian i zbliżającej się premiery Windows 11.

Czytaj też: Poznaliśmy nowości, które przyniesie Microsoft Edge 93

Microsoft podkreśla, że osoby, które obecnie korzystają z aplikacji OneNote nie będą musiały właściwie nic robić przy okazji zapowiadanych zmian, aktualizacje zostaną u nich wdrożone samoczynnie. W przypadku użytkowników pakietu Office forma zaznacza, że na chwilę obecną nie muszą oni podejmować żadnych działań. Opracowywane są właśnie narzędzia, które w przyszłości ułatwią przejście do aplikacji OneNote, ale teraz można spokojnie korzystać z dotychczasowej wersji. Jeśli zaś ktoś chce dopiero zacząć przygodę z programem, doradzana jest aplikacja.

Jakie jeszcze zmiany czekają OneNote?

Czytaj też: Windows 365 – czym jest i ile kosztuje?

Tutaj o konkretach niestety jeszcze nie ma mowy. Microsoft lakonicznie wspomina o nowych opcjach układu nawigacyjnego interfejsu, odświeżeniu wizualnym, a także udoskonaleniach istniejących funkcji. Nie obędzie się również bez nowości. Do aplikacji trafią również te opcje, które obecnie się unikalne dla drugiej wersji OneNote.