Nowa aplikacja OneNote zastąpi dwie dotychczasowe wersje

Nowa aplikacja OneNote zastąpi dwie dotychczasowe wersje

Na blogu Microsoft ogłoszono, że w najbliższych miesiącach OneNote czekają zmiany i to nie tylko kosmetyczne. Firma w końcu ujednolici usługę pozbywając się dwóch aplikacji i łącząc je w jedną. Nie będzie to jednak nowa aplikacja.

Unifikacja OneNote dla systemu Windows

Obecnie mamy do dyspozycji dwie wersje OneNote. Jedna dostępna jest z pakietu Office, zaś druga, już jako samodzielny program – w Microsoft Store. Teraz jednak na blogu Microsoft pojawiła się informacja o planowanym ujednoliceniu usługi, dzięki czemu wszystkie funkcjonalności znajdziemy w jednej aplikacji OneNote w systemie Windows. Jest to dobre posunięcie, zwłaszcza w perspektywie zapowiadanych zmian i zbliżającej się premiery Windows 11.

Czytaj też: Poznaliśmy nowości, które przyniesie Microsoft Edge 93

Microsoft podkreśla, że osoby, które obecnie korzystają z aplikacji OneNote nie będą musiały właściwie nic robić przy okazji zapowiadanych zmian, aktualizacje zostaną u nich wdrożone samoczynnie. W przypadku użytkowników pakietu Office forma zaznacza, że na chwilę obecną nie muszą oni podejmować żadnych działań. Opracowywane są właśnie narzędzia, które w przyszłości ułatwią przejście do aplikacji OneNote, ale teraz można spokojnie korzystać z dotychczasowej wersji. Jeśli zaś ktoś chce dopiero zacząć przygodę z programem, doradzana jest aplikacja.

Jakie jeszcze zmiany czekają OneNote?

Czytaj też: Windows 365 – czym jest i ile kosztuje?

Tutaj o konkretach niestety jeszcze nie ma mowy. Microsoft lakonicznie wspomina o nowych opcjach układu nawigacyjnego interfejsu, odświeżeniu wizualnym, a także udoskonaleniach istniejących funkcji. Nie obędzie się również bez nowości. Do aplikacji trafią również te opcje, które obecnie się unikalne dla drugiej wersji OneNote.