Nowe BMW 2 Active Tourer 2022 na zdjęciach szpiegowskich

Nieoficjalne informacje podają, że nowe BMW 2 Active Tourer 2021 będzie jeździć na platformie UKL z napędem na przednie i wszystkie koła. Jak to z plotkami bywa, niekoniecznie warto w nie wierzyć, ale najpewniej już wkrótce nie będziemy musieli w ogóle się nimi przejmować, bo premiera tego modelu może być tuż za rogiem.
Nowe BMW 2 Active Tourer 2022 na zdjęciach, Nowe BMW 2 Active Tourer 2022, BMW 2 Active Tourer 2022, nowe BMW 2 Active Tourer
Nowe BMW 2 Active Tourer 2022 na zdjęciach, Nowe BMW 2 Active Tourer 2022, BMW 2 Active Tourer 2022, nowe BMW 2 Active Tourer

Niedawno na Nurbugring zawitało nowe BMW 2 Active Tourer, czyli druga dopiero generacja pięciodrzwiowego minivana dla rodziny

Po premierze pierwszej generacji w 2014 roku ten mały minivan dla rodziny nie będzie z pewnością tak popularny, jak M4, czy M3, ale i tak często pojawia się w świetle reflektorów za sprawą zdjęć jego prototypów w testach. Dziś nie jest inaczej, ale są szanse, że patrzymy na niego po raz ostatni w takim zakamuflowanym wydaniu, bo wrześniowe targi IAA Mobility Munich Motor Show 2021 będą dla BMW idealną okazją na jego ujawnienie. Mówi się nawet, że do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku na 2022 rok modelowy.

Czytaj też: Następca Nissana 370Z wreszcie zadebiutował, ale z inną nazwą, bo teraz to Nissan Z

W nowej generacji ten rodzinny samochód w ewidentnie zyska bardziej sportową sylwetkę, co widać już na prototypie, który ostatnio zawitał na tor Nurburgring. Szereg drobnych zmian tylko podkręci jego charakter jeszcze bardziej, a mowa nie tylko o zmienionych proporcjach, ale też przesunięciu lusterek w stronę drzwi od podstawy słupka A, czy większej maskownicy chłodnicy, której będą towarzyszyć cieńsze względem poprzedniej generacji światła.

Czytaj też: Nowe BMW iX3 już oficjalnie z cenami w Polsce. To odświeżenie po ponad roku na rynku

Możemy dostrzec, że nowe BMW 2 Active Tourer w swojej drugiej generacji doczeka się rozciągnięte rozstawu osi, co będzie równoznaczne z powiększeniem przestrzeni ładunkowej i pasażerskiej. Wewnątrz zresztą kabina powinna doczekać się gruntowej modernizacji w myśl nowoczesnego sznytu, co obejmie też zakrzywioną deskę rozdzielczą z najnowszym sprzętem infotainment i oprogramowaniem.

Czytaj też: Silnik wodorowy od Deutz nadchodzi, czyli jak uratować silniki spalinowe

Oczekuje się, że w przypadku tego modelu BMW będzie wykorzystywać rodzinę silników, które oferuje na ten moment w serii 1, co oznacza, że ​​zobaczymy w Serii 2 Active Tourer trzycylindrowe i czterocylindrowe turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne. Po pewnym czasie po premierze powinna też zadebiutować hybrydowa, a nawet w pełni elektryczna wersja napędowa tego modelu.