Nowy Nissan Note Aura Nismo zadebiutował. Co przyniosła wersja Nismo?

W listopadzie ubiegłego roku premiery doczekała się trzecia generacja Nissana Note, na podstawie której producent wrzucił na rynek wersję Aura w czerwcu i ta właśnie doczekała się ostrzejszej wersji. Oto więc oficjalnie już nowy Nissan Note Aura Nismo 2022.
Nowy Nissan Note Aura Nismo zadebiutował, wersja Nismo, Nissan Nismo, Note Aura Nismo
Nowy Nissan Note Aura Nismo zadebiutował, wersja Nismo, Nissan Nismo, Note Aura Nismo

Dla Nissana wersje Nismo są tym, czym dla Mercedesa dział AMG, a dla BMW M Sport. Po tych modelach możemy więc oczekiwać przede wszystkim bardziej agresywnego wyglądu oraz wydajnego układu napędowego, ale w tej drugiej kwestii nowy Nissan Note Aura Nismo aż tak nie zaszalał. Warto jednak tutaj przypomnieć, że to miejskie supermini, przedstawiciel segmentu B, który w trzeciej generacji obrał kurs na elektryfikację. Nie tą pełną, a dodatkową obok układu spalinowego.

Czytaj też: Kiedy doczekamy się premiery Audi A6 E-Tron i co już wiadomo?

Kultowego wyglądu i agresji dla wersji tego typu nie zabrakło. Nissan Note Aura Nismo zdecydowanie zachował charakter serii

To, co czerwone, to szybsze. Każdy to wie i Nissan nie jest od tego wyjątkiem, co ten “szybki, zelektryfikowany sportowy samochód miejski” udowadnia z nawiązką. Spójrzcie tylko na małe porównanie:

Od razu widać, który z modeli jest tą bardziej agresywną wersją, co przejawia się przede wszystkim w licznych czerwonych akcentach, które rozciągają się po dolnych krawędziach obu przerobionych nieco zderzaków i na osłonie lusterek. Wyścigowy sznyt Nissan Note Aura Nismo podkreśla 17-calowymi aluminiowymi felgami z oponami Michelin Pilot Sport 4 oraz trudny do pominięcia większy spojler dachowy z tyłu.

Czytaj też: Czy przerobienie silnika diesla na spalanie benzyny jest możliwe?

Wewnątrz “szybszego koloru” również nie zabrakło, co widać zwłaszcza po przednich siedzeniach Recaro obitych tkaniną i syntetyczną skórą. Nissan twierdzi również, że te modyfikacje stylistyczne przynoszą rzeczywiste korzyści aerodynamiczne, a samochód wykorzystuje ulepszenia zawieszenia i sztywniejsze nadwozie, aby zapewniać bardziej sportowe wrażenia z prowadzenia.

Co z napędem Nissan Note Aura Nismo 2022?

Po stronie osiągów Nissan uznał, że skromny wzrost wystarczy. Nadal więc Note Aura Nismo 2022 jest oferowany wyłącznie w konfiguracji FWD (AWD zarezerwowane dla wersji w pełni elektrycznej), w której to główne role odgrywa silnik elektryczny na przedniej osi i mały akumulator litowo-jonowy, którego zasila wolnossący 1,2-litrowy silnik benzynowy. Ten silnik spalinowy pełni funkcje generatora i sam nie napędza kół.

Czytaj też: Nowe BMW iX3 już oficjalnie z cenami w Polsce. To odświeżenie po ponad roku na rynku

Tak więc, podczas gdy podstawowa wersja chwali się 280 Nm momentem obrotowym i mocą 85 kilowatów (115 koni mechanicznych), wydanie Nismo ma do zaoferowania już 300 Nm i 100 kilowatów (136 KM). Wzrost sięga więc 25%, co na tle poprzedniej generacji Note Nismo wypada świetnie, bo wtedy klienci mogli liczyć na 18-procentowy wzrost wydajności.