Sony niespodziewanie zaprezentowało smartfon Xperia 10 III Lite

Niespodziewanie zadebiutował Sony Xperia 10 III Lite, nowy smartfon producenta. Do nas raczej nie trafi, ale warto sprawdzić co oferuje, bo jedno z usprawnień względem pierwowzoru jest naprawdę ciekawe.
Sony niespodziewanie zaprezentowało smartfon Xperia 10 III Lite
Sony niespodziewanie zaprezentowało smartfon Xperia 10 III Lite

Premiera Xperia 10 III Lite

W ostatnim czasie Sony niezbyt często prezentuje nowe modele smartfonów. Dlatego właśnie kilka premier w niedługim odstępie czasowym tak dziwi. Tym razem zaprezentowano model Xperia 10 III Lite, który, jak sama nazwa wskazuje, jest słabszą wersją dostępnego na naszym rynku Xperia 10 III. Jednak z tą “słabszą” wersją, to może trochę przesadzamy, bo model Lite nie został zbytnio osłabiony względem pierwowzoru. Ba, ten smartfon ma nawet coś, czego jego mocniejsza wersja nie oferuje.

Czytaj też: Wszystko co wiemy o serii Xiaomi Mi 11T

Zacznijmy jednak od specyfikacji. jest to model, który zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy nie chcą mieć dużego smartfona. Wyświetlacz OLED ma przekątną 6 cali, więc sporo mniej od typowych telefonów dostępnych na rynku. Oferuje rozdzielczość 1080 x 2520 pikseli i HDR. Dla zwiększenia wytrzymałości pokryto go Corning Gorilla Glass 6 i odporność na kurz i wodę (IP65/IP68).

Napędza go procesor Snapdragon 690 5G, wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Tak, tutaj właśnie pojawia się jedna z dwóch różnic na niekorzyść Lite. Zamiast 128 mamy 64 GB. Drugą różnicą jest… brak wsparcia dla radia FM. I tak, to już wszystko. Bateria ma pojemność 4500 mAh i obsługuje szybkie ładowanie z mocą 30W.

W kwestii aparatów, to z przodu mamy kamerkę do selfie 8 Mpix, zaś z tyłu potrójną konfigurację 12 Mpix + 8 Mpix (teleobiektyw) + 8 Mpix (ultraszerokokątny).

Czytaj też: Naprawa ekranu w Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 będzie sporo kosztować

Wspominaliśmy jednak o różnicy, która działa na korzyść Xperia 10 III Lite. jest nią obsługa eSIM, której w Xperia 10 III nie uświadczymy. Niestety, model Lite będzie, przynajmniej na razie, dostępny wyłącznie w Japonii. Taki ruch ze strony Sony nie powinien dziwić, w Kraju Kwitnącej Wiśni coraz więcej operatorów rezygnuje z fizycznych kart SIM, więc nowy smartfon Sony z pewnością będzie się tam dobrze sprzedawał.