Kiedy Google wypuści stabilną wersję systemu Android 12?

Android 12 doczekał się w ubiegłym tygodniu piątej i jednocześnie ostatniej wersji beta. Oznacza to, że stabilna wersja pojawi się już niedługo. Kiedy dokładnie? Precyzują to niektóre źródła.
android 12
android 12

Premiera stabilnej wersji systemu operacyjnego Android 12

Od kilku miesięcy można testować nowy system operacyjny Google. Wersja beta dostępna jest na wielu urządzeniach, dzięki czemu mieliśmy okazję poznać nowe funkcje i ulepszenia, które przyniesie nam Android 12. Sporo się dzieje w kwestii wizualnej, bo przeprojektowano menu szybkich ustawień, ekran blokady, dodano nowy system widżetów, nowe ustawienia prywatności i nie tylko. W dużej mierze skupiono się też na bezpieczeństwie i poprawie prywatności użytkowników. W ubiegłym tygodniu natomiast pojawiła się już piąta beta, będąca jednocześnie ostatnią przed oficjalną premierą stabilnej wersji.

Czytaj też: Czujniki aparatu w iPhone’ach mogą zostać uszkodzone przez wibracje silnika

Oznacza to, że dzieli nas zaledwie kilka tygodni od oficjalnej premiery. Google nadal milczy na temat daty, jednak nowe doniesienia z serwisu XDA-Developers wskazują już konkrety. Według ich raportu, stabilna wersja Androida 12 może zadebiutować na pierwszych smartfonach już 4 października. Wtedy właśnie,w ramach projektu Android Open Source Project (AOSP) Gerrit, ma zostać opublikowany kod źródłowy systemu operacyjnego.

Czytaj też: Samsung szykuje 576-megapikselowy czujnik aparatu

Pierwszymi urządzeniami, które go otrzymają, będą smartfony Pixel, a dokładniej… model Pixel 4. prawdopodobnie aktualizacja zostanie udostępniona dla nich jeszcze tego samego dnia. Oczywiście należy pamiętać, że jest to niepotwierdzona data i w każdej chwili może ona ulec zmianie. W tej kwestii musimy więc poczekać na oficjalną informację ze strony Google. Jeśli zaś chodzi o wdrożenie aktualizacji na smartfonach innych producentów, tutaj również należy uzbroić się w cierpliwość. Zapewne, gdy tylko pojawi się stabilna wersja Androida 12, producenci zaczną publikować harmonogramy aktualizacji wraz z listami urządzeń, które ją dostaną.