Podczas, gdy my czekamy na premierę systemu Windows 11, wielu ludzi nawet nie wie o jego istnieniu

Windows 11 ma zadebiutować 5 października. W ostatnich miesiącach z uwagą śledziliśmy wszystkie informacje na jego temat, których zresztą było bardzo dużo. Okazuje się jednak, że pomimo tak dużej popularności tego tematu, wiele użytkowników PC nadal nie zdaje sobie sprawy z istnienia nowej wersji systemu Microsoft.
Microsoft, testerami Windowsa 11, WIndows 11, W11, Aplikacje z Androida w systemie Windows 11
Microsoft, testerami Windowsa 11, WIndows 11, W11, Aplikacje z Androida w systemie Windows 11

W USA przeprowadzono interesujące badanie, a jego wyniki pokazują, że wiele osób nie wie o systemie Windows 11

Serwis  Savings.com przeprowadził w Stanach Zjednoczonych badanie wśród 1042 dorosłych użytkowników komputerów. Pytania skupione były wokół Windowsa 11, który ma zadebiutować już za tydzień. Ankietowani mieli opowiedzieć o swoich planach dotyczących aktualizacji, na które funkcje czekają itp. Najpierw okazało się jednak, że zdecydowana większość respondentów, bo aż 62%, nawet nie zdawało sobie sprawy, że zbliża się nowy system. Taki brak doinformowania odbił się na kolejnych odpowiedziach, ale to akurat nie powinno nikogo dziwić.

Czytaj też: Najnowsza aktualizacja Windows 10 przyniosła więcej szkody niż pożytku

Jednak bardzo ciekawy jest fakt, że to starsi badani, w wieku powyżej 55 lat, mieli większą świadomość nadchodzącej aktualizacji – aż 56%. Wśród osób w wieku 18-24 lata było to tylko 28% użytkowników Windowsa.

W badaniu nie zabrakło pytania o plany ankietowanych w sprawie aktualizacji ich komputerów do systemu Windows 11. Tutaj widzimy sporą niepewność, bo aż 45% badanych nie jest pewnych, co zrobi. 41 % natomiast zadeklarowało chęć aktualizacji, podczas gdy jedynie 14% odpowiedziało, ze nie ma zamiaru aktualizować swojego Windowsa.

Tak więc 38% odpowiedziało, że nie ma pewności, na którą funkcjonalność czeka. 14% badanych wyczekuje na aplikacje z Androida na PC, które będzie można uruchamiać za pośrednictwem sklepu Amazon Appstore. 13% jest podekscytowanych nowym wyglądem, czyli tym, co będzie się już od razu rzucało w oczy po uruchomieniu systemu Windows 11. Również 13% respondentów wyczekuje na nowe funkcje związane z grami.

Czytaj też: Polsat Box Go i Polsat Go. Porównujemy oba serwisy

A jak wyglądała świadomość badanych na temat wymagań, jakie Microsoft stawia komputerom?

Ta kwestia od dłuższego czasu elektryzuje użytkowników komputerów. Wydawałoby się więc, że większość osób powinna wiedzieć, czy ich sprzęt będzie w stanie sprostać wymaganiom Windowsa 11. Okazało się jednak, że dwie trzecie badanych tego nie wie. Jedynie 5% ankietowanych ma pewność, że ich komputery nie spełniają wymagań Microsoftu.