Exynos 2200 od Samsunga będzie obsługiwał Ray Tracing

Samsung, za pośrednictwem platformy Weibo, potwierdził, że nadchodzący procesor Exynos 2200 tworzony we współpracy z AMD, będzie wspierał technologię Ray Tracing.
Przetestowano SoC Samsung Exynos 2200, GPU RDNA2 "Voyager" od AMD
Przetestowano SoC Samsung Exynos 2200, GPU RDNA2 "Voyager" od AMD

Od dłuższego czasu słyszymy o innowacjach, jakie przyniesie nowy SoC Samsunga oparty na na architekturze RDNA 2 firmy AMD. Wielu oficjalnych informacji na jego temat nie mamy, ale z doniesień wiemy, że ma być to ośmiordzeniowy procesor ( pojedynczy rdzeń Cortex-X2 2.9GHz, trzy rdzenie Cortex-A710 2.8GHz, cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A510 2,2 GHz) wspomagany przez procesor graficzny AMD o częstotliwości taktowania 1250 MHz.

Czytaj też: Samsung usuwa reklamy ze swoich aplikacji

Jakiś czas temu dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su, potwierdziła również, że ​​firma wprowadza swoją technologię graficzną – w tym ray tracing – do nowej generacji chipsetów Samsung Exynos.

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie akurat tej informacji.

Samsung Exynos 2200 z obsługą ray tracingu 

W dużym skrócie, Ray Tracing to technika śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, zapewniająca jeszcze lepszą jakość obrazu w grach. Dokładniej o tej technologii przeczytacie w naszym tekście “Jak działa Ray Tracing? O rodzajach śledzenia promieni i roli rdzeni RT

Czytaj też: iPhone 13 na wynajem? Startuje nowa usługa banku BNP Paribas

Mówi się, że przynajmniej na niektórych rynkach, że Exynos 2200 zasili smartfony Galaxy S22. Będzie to więc pierwszy raz, kiedy Ray Tracing pojawi się na smartfonach, a my będziemy mogli cieszyć się grami wykorzystującymi tę technologię. Oczywiście, o ile twórcy gier zdecydują się na jej wykorzystanie.