Nowy hybrydowy Civic wyszpiegowany. Obejrzyjcie zdjęcia zelektryfikowanego hatchbacka

W kwietniu bieżącego roku Honda ujawniła model Civic nowej generacji w formie sedana. W czerwcu z kolei doczekaliśmy się wydania hatchback, które niedawno wzbogaciło się o wariant Civic Si. To jednak będzie dopiero początek dla tej rodziny, która rozrośnie się jeszcze o kilka modeli w ciągu kolejnych lat, co potwierdza wyszpiegowany właśnie i uchwycony na zdjęciach nowy hybrydowy Civic.
Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie, Honda Civic 2022 na zwiastunie, zwiastun Hatchback Honda Civic 2022
Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie, Honda Civic 2022 na zwiastunie, zwiastun Hatchback Honda Civic 2022

W Japonii, do zdjęć zapozował nowy hybrydowy Civic Hondy

Te nowe zdjęcia zostały opublikowane na forum Civic XI przez użytkownika z Japonii, który natknął się na lekko zakamuflowany prototyp nowego Civica w wersji hatchback. Skąd przekonanie, że to akurat nowy hybrydowy Civic ? Odpowiedz jest prosta – kamuflaż zakrywa kilka kluczowych elementów, które na to wskazują.

Czytaj też: Premiera Honda Civic Si nowej generacji. Szykujcie się na spadek mocy, ale czy też osiągów?

Tym najważniejszym w tej kwestii jest zdecydowanie ten wokół okien, ukrywający zapewne chromowane lamówki. Te z kolei są standardem we wszystkich hybrydowych modelach Hondy… co jest dziwne, zważywszy na to, że hybrydy mają być z natury bardziej ekologiczne, a sam chrom zdecydowanie taki nie jest.

Czytaj też: Tani elektryczny samochód od producenta skuterów. Oto Silence S04 z wymiennymi akumulatorami

Kamuflaż zakrywa też całą przednią część tego modelu, sugerując poprawki w konstrukcji zarówno zderzaka, jak i maskownicy. Maskowanie dodatkowo spowija tylny zderzak z dyfuzorem przeniesionym prosto z modelu Sport Touring oraz listwy progowe, pod którymi może kryć się kilka niespodzianek.

Sam w sobie nowy hybrydowy Civic nie jest żadnym wielkim odkryciem, bo ten model Honda potwierdziła już w przeszłości, a wedle oczekiwań zadebiutuje on na 2023 rok modelowy, czyli w następnym roku.

Czytaj też: Prototypy Honda Civic Type R na zdjęciach i nagraniu

Plotki wspominają też, że na konkretnych rynkach Civic Hybrid zastąpi model Insight, korzystając z tego samego układu napędowego. Są więc spore szanse, że ten hybrydowy Civic będzie wykorzystywać 1,5-litrowy silnik benzynowy z naciskiem na niższe spalanie, dzięki bazowaniu na cyklu Atkinsona, który wesprze silnik elektryczny i akumulator litowo-jonowy bez przesadnie imponujących możliwości. Łączna moc wyjściowa systemu powinna z kolei wynosić około 151 koni mechanicznych (111 kilowatów).