Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie, Honda Civic 2022 na zwiastunie, zwiastun Hatchback Honda Civic 2022

Nowy hybrydowy Civic wyszpiegowany. Obejrzyjcie zdjęcia zelektryfikowanego hatchbacka

W kwietniu bieżącego roku Honda ujawniła model Civic nowej generacji w formie sedana. W czerwcu z kolei doczekaliśmy się wydania hatchback, które niedawno wzbogaciło się o wariant Civic Si. To jednak będzie dopiero początek dla tej rodziny, która rozrośnie się jeszcze o kilka modeli w ciągu kolejnych lat, co potwierdza wyszpiegowany właśnie i uchwycony na zdjęciach nowy hybrydowy Civic.

W Japonii, do zdjęć zapozował nowy hybrydowy Civic Hondy

Te nowe zdjęcia zostały opublikowane na forum Civic XI przez użytkownika z Japonii, który natknął się na lekko zakamuflowany prototyp nowego Civica w wersji hatchback. Skąd przekonanie, że to akurat nowy hybrydowy Civic ? Odpowiedz jest prosta – kamuflaż zakrywa kilka kluczowych elementów, które na to wskazują.

Czytaj też: Premiera Honda Civic Si nowej generacji. Szykujcie się na spadek mocy, ale czy też osiągów?

Tym najważniejszym w tej kwestii jest zdecydowanie ten wokół okien, ukrywający zapewne chromowane lamówki. Te z kolei są standardem we wszystkich hybrydowych modelach Hondy… co jest dziwne, zważywszy na to, że hybrydy mają być z natury bardziej ekologiczne, a sam chrom zdecydowanie taki nie jest.

Czytaj też: Tani elektryczny samochód od producenta skuterów. Oto Silence S04 z wymiennymi akumulatorami

Kamuflaż zakrywa też całą przednią część tego modelu, sugerując poprawki w konstrukcji zarówno zderzaka, jak i maskownicy. Maskowanie dodatkowo spowija tylny zderzak z dyfuzorem przeniesionym prosto z modelu Sport Touring oraz listwy progowe, pod którymi może kryć się kilka niespodzianek.

Sam w sobie nowy hybrydowy Civic nie jest żadnym wielkim odkryciem, bo ten model Honda potwierdziła już w przeszłości, a wedle oczekiwań zadebiutuje on na 2023 rok modelowy, czyli w następnym roku.

Czytaj też: Prototypy Honda Civic Type R na zdjęciach i nagraniu

Plotki wspominają też, że na konkretnych rynkach Civic Hybrid zastąpi model Insight, korzystając z tego samego układu napędowego. Są więc spore szanse, że ten hybrydowy Civic będzie wykorzystywać 1,5-litrowy silnik benzynowy z naciskiem na niższe spalanie, dzięki bazowaniu na cyklu Atkinsona, który wesprze silnik elektryczny i akumulator litowo-jonowy bez przesadnie imponujących możliwości. Łączna moc wyjściowa systemu powinna z kolei wynosić około 151 koni mechanicznych (111 kilowatów).