Google Pixel 6 – rozładowanie baterii może zepsuć skaner linii papilarnych

Już pierwszego dnia, gdy Pixel 6 trafił do sprzedaży, pojawiły się informacje o błędach i problemach. I takowe nadal napływają, a użytkownicy skarżą się na coraz to nowe usterki. Najnowsze dotyczą czytnika linii papilarnych, który nie tylko działa wolno, ale również psuje się po całkowitym rozładowaniu telefonu.
google pixel, google tensor, Wszystko co wiemy o serii Google Pixel 6
google pixel, google tensor, Wszystko co wiemy o serii Google Pixel 6

Google Pixel 6 miały być świetnymi telefonami. Miały…

Czytnik linii papilarnych w nowych smartfonach Google okazał się problematyczną kwestią. Najpierw zaczęły pojawiać się skargi na jego powolne działanie. Klienci skarżyli się, że to uciążliwe i psuje wrażenia z korzystania z Pixela. Firma odpowiedziała na skargi, tłumacząc się wykorzystywanymi przez czujnik ulepszonymi algorytmami bezpieczeństwa. Wiecie, skanowanie trwa dłużej, żeby telefon upewnił się, czy odcisk faktycznie należy do właściciela. taka odpowiedź mogłaby zadowalać, gdyby nie doniesienia o przypadkach, w których Pixel 6 odblokowywał się po dotknięciu przez osoby, których odciski palców nigdy nie zostały skonfigurowane ze smartfonem.

Czytaj też: Aktualizacja od Apple pozwoli na wymianę ekranu w smartfonach z serii iPhone 13 bez utraty Face ID

https://twitter.com/ianxcom1/status/1457040921107877898

Pojawiły się także skargi na działanie czytnika w jasnym świetle. Użytkownicy zgłaszali, że skaner bywa w takich przypadkach zawodny. Podobnie jak w sytuacji, gdy na ekranie naklejono folię lub szkło ochronne. Okazuje się, że to jeszcze nie wszystko.

Najnowsze zgłoszone problemy również dotyczą czytnika linii papilarnych, który przestaje działać, gdy bateria w Pixelu 6 zostanie całkowicie rozładowana. Na Redditcie pojawił się stosowny wątek, w którym użytkownicy smartfonów Google dzielą się swoimi problemami. Dowiadujemy się, że po ponownym uruchomieniu smartfona, skaner nie działa, a w Ustawieniach zniknęła opcja ponownego wczytania odcisku palca. Niektórym udało się uruchomić ponowną konfigurację tej metody biometrycznej, ale w połowie procesu kończyła się ona niepowodzeniem.

Czytaj też: Premiera MIUI 13 jeszcze w tym roku? I to nie tylko w Chinach

Wszystko co wiemy o serii Google Pixel 6

Sposobem na powrót do normy jest przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych, a to wiąże się z ponowną konfiguracją całego urządzenia. Niezbyt komfortowa sytuacja. Pixel 6 i 6 Pro miały być świetnymi urządzeniami, tymczasem ilość zgłaszanych problemów skutecznie przeczy zapewnieniom firmy. Takie błędy pokazują, że Google nie do końca przyłożyło się do kontroli jakości swoich nowych smartfonów.