Premiera Audi A8 2022. Co przyniosło światu odświeżone A8?

Już w grudniu ruszy sprzedaż najnowszego odświeżonego sedana Audi, będącego flagowym samochodem tej firmy w dobie coraz bardziej popularnych crossoverów oraz SUVów. Dziś miała miejsce premiera Audi A8 2022 w formie faceliftingu, którego ceny w Niemczech rozpoczną się od 99500 euro za najbardziej podstawową wersję.
Premiera Audi A8 2022, odświeżone A8
Premiera Audi A8 2022, odświeżone A8

Odświeżone Audi A8 2022 z zewnątrz

Audi A8 2022, to odświeżona czwarta generacja flagowego samochodu, która wprowadziła kilka subtelnych zmian wewnątrz i nieco bardziej zauważalnych nowinek z zewnątrz. Jeśli idzie o to drugie, charakterystyczna maskownica chłodnicy Singleframe Audi jest teraz szersza niż wcześniej, a ponadto jej otoczenie chełpi się zdecydowanie większą ilością chromowanych elementów, które łączą się wizualnie z przeprojektowanymi reflektorami matrycowymi oraz felgami. W odświeżonej A8 boczne wloty powietrza w zderzaku doczekały się bardziej pionowego układu.

Czytaj też: Mazda CX-3 w Europie. Nadchodzi smutny koniec małego crossovera?

Przechodząc na tył modelu, Audi postawiło na nową grafikę dla cyfrowych świateł OLED w standardzie, która nadaje nieco więcej nowoczesnego sznytu, nawiązując do najnowszych modeli producenta. Ten rywalizujący z Mercedesem Klasy S model doczekał się czterech nowych lakierów metalicznych (District Green, Firmament Blue, Manhattan Grey i Ultra Blue) oraz pięciu matowych (Daytona Grey, Floret Silver, District Green, Terra Grey i Glacier White).

Czytaj też: Spójrzcie na odświeżenie Forda Focusa 2022. Zmiany nie ominęły wersji ST

Warto też wspomnieć, że pakiety wizualne zostały przeniesione z modelu sprzed odświeżenia, a wśród nich nowością będzie opcjonalny pakiet S Line, zapewniający A8 elementy rodem z modelu S8, czyli nadające całości bardziej sportowy charakter. Ten pakiet jest pierwszym takim w historii A8 od Audi.

Wnętrze i układy napędowe Audi A8 2022

Przechodząc dalej, Audi A8 2022 w kabinie nie zaszalało, ale nic w tym dziwnego, jako że od całych czterech lat ten model oferuje najbardziej zaawansowaną technologię firmy. Dlatego też Audi postawiło na delikatne zmiany, dorzucając do najnowszej wersji Audi Virtual Cockpit opcjonalny wyświetlacz head-up. Tradycyjnie konsola środkowa posiada dwa ekrany dotykowe o przekątnej 10,1 cala i 8,6 cala, a pasażerowie na tyle mogą cieszyć oko 10,1-calowymy wyświetlaczami na oparciu foteli.

Czytaj też: Najszybszy indyjski samochód. Spójrzcie na supersamochód Vazirani Ekonk

Nie zaskoczę Was pewnie wiadomością, że o nowych silnikach możecie co najwyżej pomarzyć. Audi A8 2022 nadal posiada swoje tradycyjne jednostki, czyli 3.0 TFSI oraz 4.0 TFSI o różnej mocy z dodatkiem systemu łagodniej hybrydy i ośmiobiegowej skrzyni Tiptronic razem z systemem Quattro AWD. Nie zabraknie też silnika diesla oraz układu hybrydowego typu plug-in.