[Aktualizacja] Smartwatch Huawei Watch D – wiemy o nim coraz więcej

Już 23 grudnia zostanie zaprezentowany Huawei Watch D, najnowszy smartwatch producenta. Mimo tak bliskiej premiery, nie obyło się bez przecieku, który ujawnia nam rzeczywisty wygląd urządzenia.
Huawei Watch D

Render Huawei Watch D

[Aktualizacja 19.12]

Kilka dni przed premierą nowego smartwatcha Huawei pojawiły się nowe informacje na jego temat. Już wcześniej wspominaliśmy Wam o obecności funkcji pomiaru ciśnienia, a teraz możemy Wam napisać o tym trochę więcej. Przecieki zdradziły bowiem, że producent wyposaży Watch D w dodatkowe akcesorium – nadmuchiwany, dopinany element montowany po wewnętrznej stronie paska. To właśnie dzięki niemu będzie możliwe dokonanie bardzo dokładnego pomiaru ciśnienia krwi. Dokładny wygląd i sposób montowania akcesorium możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Według wideo, należy zmierzyć obwód nadgarstka, aby dopasować rozmiar paska i poduszki powietrznej. Po pomiarze można dopasować pasek według skali, a także zmienić różne rozmiary pasków i poduszek powietrznych.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Watch D ma mieć podobno 32 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie znajdzie się Bluetooth, przy pomocy którego będzie można połączyć zegarek ze słuchawkami lub smartfonem. Jego cena ma wynosić 2998 jenów, czyli ok. 1937 zł.

_______________________________

Do premiery nowego zegarka Huawei zostało dziesięć dni, a my już możemy przyjrzeć się mu na rzeczywistych zdjęciach, które trafiły do sieci. Są one też zgodne z poprzednimi renderami. Smartwatch ma prostokątną tarczę z dużym ekranem o lekko zakrzywionych krawędziach. Niestety przecieki nie zdradzają nam dokładnej wielkości wyświetlacza. Po prawej stronie Huawei Watch D umieszczono dwa przycisków dla funkcji „Health” i „Home”.

Czytaj też: Xiaomi POCO M4 Pro 5G już w Polsce. I to w promocji na start

Zgodnie z poprzednimi informacjami, Huawei Watch D ma oferować naprawdę szeroki wachlarz funkcji monitorujących nasze zdrowie

Zdjęcia ujawniają nam obecność czujników monitorujących ciśnienia krwi. Ma on oferować dokładność podobną do urządzeń klinicznych. Jeden z leaksterów zdradził niedawno, że urządzenie ma być podobno wyposażone w “torbę” pod ciśnieniem, która ma symulować rzeczywisty pomiar ciśnienia krwi dając tym samym bardzo dokładne wyniki. Oprogramowanie pozwoli też na szybka analizę wyników pomiarów opartą na wykresach. Huawei Watch D ma również pozwolić na dokonywanie pomiaru EKG.

Czytaj też: Samsung może pracować nad smartwatchem z rolowanym ekranem

Zdjęcie pudełka ujawnia nam obecność systemu HarmonyOS na pokładzie. Jak na razie szczegółowa specyfikacja techniczna jest nieznana, ale spodziewamy się, że smartwatch zapewni także możliwość śledzenia kroków, cyklu snu, wagi czy pomiar kalorii. Oczywiście nie powinno też zabraknąć funkcji fitness.