Samsung Galaxy A73 powoli przygotowuje się do premiery. Co zdradza wyciek?

W 2022 roku czeka nas kilka premier nowych modeli z serii Galaxy A. Jednym z nich będzie urządzenie ze średniej półki – Galaxy A73, który stał się bohaterem nowego przecieku. Sprawdźmy więc co zaoferuje, a także jak się prezentuje ten smartfon, bo renderów również nie zabrakło.
Samsung Galaxy A73 powoli przygotowuje się do premiery. Co zdradza wyciek?
Samsung Galaxy A73 powoli przygotowuje się do premiery. Co zdradza wyciek?

Ostatnio dowiedzieliśmy się o planach Samsunga w zakresie serii Galaxy A. Firma ma zamiar zwiększyć ilość wodoodpornych modeli ze średniej i niskiej półki. Jednym z nich ma być właśnie następca Galaxy A72, czyli Galaxy A73, o którym dowiedzieliśmy się więcej dzięki nowym przeciekom.

Czytaj też: Seria Galaxy A ma być przyszłości bardziej wodoodporna

Co zaoferuje Samsung Galaxy A73?

W przypadku tego modelu nie ma co liczyć na rewolucję, zarówno w wyglądzie jak i specyfikacjach. Samsung idzie bezpieczną drogą, chcąc dać nam solidny, wydajny model, z którego z pewnością klienci będą zadowoleni. A73 ma zostać wyposażony w duży, 6,7- calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+, z domyślnym odświeżaniem 90 Hz, choć niektóre źródła wspominają o możliwości dostosowania częstotliwości do 120 Hz. Aparat do selfie zostanie umieszczony w okrągłym wcięciu, jednak jego rozdzielczość jest nieznana. Prostokątna wyspa z pionowo ułożonymi modułami aparatów kryć będzie główny obiektyw 108 Mpix, co stanowi duże ulepszenie względem poprzednika oferującego 64 Mpix. Specyfikacja pozostałych aparatów jest nieznana, choć można spodziewać się obiektywu ultraszerokokątnego i marko lub czujnika głębi.

Samsung Galaxy A73 | Render: Zoutons

Sercem Galaxy A73 ma być procesor Qualcomm Snapdragon 750G SoC w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Czy będzie wariant z większą ilością pamięci? Nie wiadomo. Przeciek wskazuje na baterię o pojemności 5000 mAh obsługującą szybkie ładowanie z mocą 33W.

Czytaj też: Kiedy Huawei udostępni globalną wersję HarmonyOS?

Tak jak już wspominaliśmy, smartfon ma być wodoszczelny zgodnie z oceną IP67. Będzie działał pod kontrolą Androida 12. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się, że Samsung zaprezentuje Galaxy A73 w pierwszych miesiącach 2022 roku.