Test wentylatorów be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack

Be quiet! wypuścił wentylatory z podświetleniem ARGB. Jako ich przykład otrzymałem do testów Light Wings 120 PWM w wersji Triple Pack. Jak wypadną one w testach?
test be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack, recenzja be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack, opinia be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack
test be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack, recenzja be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack, opinia be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack

Specyfikacja be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack

 • Wymiary: 120 x 120 x 25 mm
 • Maksymalna prędkość: 1700 RPM
 • Maksymalny przepływ powietrza: 41,51 CFM
 • Maksymalne ciśnienie: 1,66 mmH2O
 • Maksymalna głośność: 20,6 dBA
 • MTTF: 60000 h
 • Gwarancja: 3 lata
 • Cena: 289 zł

Wygląd i opis be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack

Wraz z wentylatorami otrzymujemy zestaw śrubek, instrukcję, kabel ARGB oraz kontroler ARGB. Ten ostatni zasilany jest ze złącza SATA i pozwala na podłączenie do 6 śmigieł. Całość synchronizujecie z płytą główną, więc jeśli macie naprawdę sporą ilość urządzeń ARGB to taka rzecz może okazać się niezbędna do zasilenia i zsynchronizowania podświetlenia.

Czytaj też: Test wentylatorów Fractal Design Aspect 12 RGB

Wentylatory mają siedem łopatek, które zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem ciszy. Mają one też zapewniać dobry przepływ powietrza. Na rogach znajdują się też specjalne antywibracyjne nakładki. Wentylatory oparte są o łożysko Rifle. Wychodzą z nich po dwa kable. Pierwszy to 4 pin PWM, a drugi to ARGB z końcówką męską i żeńską. Jeśli więc chcecie to możecie nie używać dołączonego kontrolera.

https://www.youtube.com/watch?v=gfMb07j3fXI

Light Wings 120 PWM oferują 18 diod LED umieszczone w okręgu, które naprawdę fajnie wyglądają. Dodatkowo cała ramka jest czarna, co tylko polepsza efekt. Moim zdaniem w obudowie z oknem z pewnością wentylatory będą fajnie wyglądały. Pod tym względem be quiet! nie zawiódł.

Jak przeprowadziłem testy?

 • W testach wykorzystałem anemometr Voltcraft PL-130AN oraz decybelomierz Voltcraft SL-100.
 • Wentylator umieściłem w tubie o długości 250 mm i średnicy 75 mm. Na drugim końcu tuby został zainstalowałem anemometr. Wyniki zanotowałem po ustabilizowaniu się przepływu.
 • Testy głośności wykonałem z odległości 200 mm, głośność tła była równa 33 dBA.

Testy be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack

Wydajność nie jest może najniższa, ale też nie imponuje. Wentylatory oferują ją po prostu na przeciętnym poziomie i bez problemów znajdziecie znajdziecie wydajniejsze konstrukcja na podobnym poziomie obrotów. Natomiast nie jest też jakoś strasznie słabo, bowiem są też słabsze wentylatory. Inaczej jest z głośnością.

Tutaj wentylatory wypadają świetnie. nawet na 1700 RPM są one ciche, nie mówiąc już o niższych obrotach. Be quiet! postawił więc na świetną kulturę pracy kosztem trochę gorszej wydajności.

Czytaj też: Test wentylatorów Gelid Stella i Stella Frost

Test be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack – podsumowanie

Be quiet! Light Wings 120 PWM Triple Pack kupicie za ok. 289 zł. Moim zdaniem warto się nimi zainteresować, jeśli Waszym priorytetem jest cisza nawet na maksymalnych obrotach. Pod względem wydajności jest przeciętnie, ale wybitna kultura pracy całkowicie to wynagradza.

Zestaw trzech śmigieł ma dołączony kontroler ARGB, więc bez problemów zsynchronizujecie większą ilość urządzeń. Testowany sprzęt także bardzo dobrze wygląda i z pewnością rozświetli Waszą obudowę. Pozostaje mi więc nic innego jak polecić testowany zestaw z zastrzeżeniem, że musi Wam tutaj zależeć na świetnej kulturze pracy nawet kosztem troszkę słabszej wydajności.