Motorola Moto G Stylus (2022) jeszcze przed premierą zdradza swoje tajemnice

Motorola kontynuuje produkcję smartfonów z rysikami, a że od premiery poprzedniego modelu minął już rok, najwyższy czas na następcę. Choć data premiery Moto G Stylus (2022) nadal nie została ogłoszona, to już znamy jej specyfikację.
Motorola Moto G Stylus (2022) jeszcze przed premierą zdradza swoje tajemnice
Motorola Moto G Stylus (2022) jeszcze przed premierą zdradza swoje tajemnice

Motorola nadal oficjalnie nie zapowiedziała premiery nowego urządzenia z rysikiem. Spodziewamy się, że smartfon zostanie pokazany jeszcze w tym miesiącu, zwłaszcza, że to właśnie w styczniu wprowadzony został poprzedni model. Pewne jest jednak, że firma pracuje nad Moto G Stylus (2022), bo w ostatnim czasie przecieków na temat tego smartfona jedynie przybywa. Wydaje się, że Motorola po raz kolejny zaoferuje nam tanie urządzenie z obsługą rysika, która ma rekompensować słabsze podzespoły.

Czytaj też: Xiaomi patentuje pełnoekranowy czytnik linii papilarnych

Co wiemy o Moto G Stylus (2022)?

Rendery już jakiś czas temu zdradziły nam prawdopodobny wygląd smartfona, a teraz z kolei możemy zapoznać się z jego specyfikacją. Zacznijmy więc od 6,78-calowego ekranu IPS LCD  o rozdzielczości Full HD+ i częstotliwości odświeżania obrazu w 90 Hz. Byłby to więc taki sam ekran, jak w poprzednich modelach. Sporym zaskoczeniem jest jednak procesor.

O ile w poprzednich Moto G Stylus gościł Snapdragon, tak teraz Motorola ma sięgnąć po układ od MediaTek, a dokładniej po Helio G85. To raczej nikogo nie zachwyci, gdyż ten chip ma już swoje lata. Jeśli to prawda, pozostaje żałować, że Motorola nie zdecydowała się na coś nowszego. Smartfon zapewne trafi na rynek z 4 lub 6 GB (w zależności od wariantu) pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bateria z kolei nie jest dla nas zaskoczeniem, bo producent ma umieścić tu ogniwo o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania z mocą zaledwie 10W. Źródło wskazuje, że na pokładzie znajdzie się czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Prawdopodobnie zabraknie NFC i dual-SIM. Moto G Stylus (2022) ma działać pod kontrolą Androida 11, a Motorola ma zaoferować mu tylko jedną większą aktualizację.

Czytaj też: Samsung zaprezentował prototypy urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami

Jeśli zaś chodzi o aparaty, tutaj też poznaliśmy szczegóły. Jednostka główna ma mieć rozdzielczość 50 Mpix (Samsung ISOCELL JN1), a obok niej znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny Samsung ISOCELL 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Aparat do selfie ma mieć 16 Mpix.