Pierwsze smartfony Xiaomi otrzymują MIUI 13 Global

Zgodnie z zapowiedziami, Xiaomi rusza z wdrażaniem MIUI 13 Global, czyli globalnej wersji swojej nakładki opartej na systemie operacyjnym Android 12. Stabilna beta przewidziana jest dla osób zarejestrowanych w programie testowym. Posiadacze których modeli mogą liczyć na aktualizację?
miui 13
miui 13

Pod koniec grudnia Xiaomi zaprezentowało w końcu MIUI 13, najnowszą wersje nakładki opartej na Androidzie 12. Większość nowości, jakie przynosi, skupia się na poprawie bezpieczeństwa i prywatności, ale nie zapomniano również o zmianach kosmetycznych i tych dotyczących wydajności. Zwiększono na przykład płynność aplikacji o nawet 23%, ulepszono wielozadaniowość i kwestię współpracy pomiędzy urządzeniami producenta.

Czytaj też: Huawei Mate 50 z monstrualnym modułem aparatu pojawia się na pierwszych renderach

Dzień po premierze firma ogłosiła też wstępny harmonogram udostępniania aktualizacji i teraz dowiedzieliśmy się, które smartfony jako pierwsze dostaną MIUI 13 Global.

Pierwsze smartfony z aktualizacją do MIUI 13 Global

Warto przypomnieć, że udostępniana właśnie wersja nakładki jest nadal wersją beta. Xiaomi podkreśla jednak, że jest to stabilna beta, podobno wolna od błędów. Najpierw dostaną ją użytkownicy zarejestrowani w programie testowym, posiadający smartfony:

  • Xiaomi Redmi Note 10 — MIUI 13.0.3.0 SKGMIXM
  • Xiaomi Redmi Note 10 Pro — MIUI 13.0.2.0 SKFMIXM
  • Xiaomi Mi 11 Lite — MIUI 13.0.2.0 SKQMIXM

Czytaj też: Xiaomi MIX 5 Pro na pierwszych renderach wygląda wręcz zabójczo

Jeśli w programie testowym nie zostaną wyłapane jakieś błędy, a także nie pojawią się inne problemy, pozostali użytkownicy tych modeli powinni otrzymać aktualizację w ciągu następnych kilku tygodni.