Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533? Druga kompilacja w 2022 roku już dostępna

Wygląda na to, że deweloperzy w nowym roku powrócili już do cotygodniowego cyklu wydawania nowych kompilacji dla “Windowsowych Insidersów”. W ramach Dev Channel zadebiutował właśnie Windows 11 Preview Build 22533, który tradycyjnie rozwiązuje kilka błędów i wprowadza kilka nowości. Tradycyjnie obraz ISO można pobrać ze strony Microsoftu.
windows 12, Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533, Windows 11 Preview Build 22533,
windows 12, Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533, Windows 11 Preview Build 22533,

Windows 11 Preview Build 22533 w skrócie

Zacznijmy od tego, że Microsoft wyeliminował już dublujące się ikony Windows Sandbox na pasku zadań, rozwiązał problem importowania zdjęć do aplikacji Zdjęcia z niektórymi telefonami i aparatami, wyeliminował błąd logowania do niektórych aplikacji i 0x8007012a podczas aktualizacji sterowników, czy firmware. Poprawki objęły też pasek zadań na czele z ikoną Wi-Fi, stabilnością menu ustawień i sekwencjami wprowadzeń.

Czytaj też: 2 TB zamknięte w 3 cm. Na to pozwalają 176-warstwowe pamięci QLC Microna

Deweloperzy zaznaczają, że są świadomi problemów z widżetami, migoczącym paskiem zadań, zablokowanym wprowadzeniem tekstu do wyszukiwarki w Menu Start, czy brakiem reakcji po kliknięciu ikony wyszukiwania na pasku zadań. Te problemy zostaną wzięte na celownik w przyszłych aktualizacjach.

Czytaj też: [Aktualizacja] Wszystko, co wiemy o kartach graficznych Intel Arc. Kiedy premiera?

Po stronie tego, co najważniejsze, czyli nowości, zmian i ulepszeń, zdecydowanie najważniejsze dotyczy wysuwających się menu dla jasności, głośności, czy trybu samolotowego. Te w nowej wersji są zgodne z zasadami designu oraz motywem systemowym Windows 11 i ciągle pozostają interaktywne dla kursora.

Czytaj też: CES 2022 – nie tak powinno wyglądać święto elektroniki

Deweloperzy postanowili też ułatwić korzystanie z systemu poprzez sterowanie głosowe (Ułatwienia Dostępu>Mowa), umożliwiając przeciągnięcie i zakotwiczenie tej funkcji do paska zadań, czy menu start. Dodatkowo zapewniono nowe okno trwającego połączenia dla połączeń telefonicznych w ramach aplikacji Twój Telefon.