Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533? Druga kompilacja w 2022 roku już dostępna

Wygląda na to, że deweloperzy w nowym roku powrócili już do cotygodniowego cyklu wydawania nowych kompilacji dla “Windowsowych Insidersów”. W ramach Dev Channel zadebiutował właśnie Windows 11 Preview Build 22533, który tradycyjnie rozwiązuje kilka błędów i wprowadza kilka nowości. Tradycyjnie obraz ISO można pobrać ze strony Microsoftu.
Co nowego wprowadził Windows 11 Preview Build 22533? Druga kompilacja w 2022 roku już dostępna

Windows 11 Preview Build 22533 w skrócie

Zacznijmy od tego, że Microsoft wyeliminował już dublujące się ikony Windows Sandbox na pasku zadań, rozwiązał problem importowania zdjęć do aplikacji Zdjęcia z niektórymi telefonami i aparatami, wyeliminował błąd logowania do niektórych aplikacji i 0x8007012a podczas aktualizacji sterowników, czy firmware. Poprawki objęły też pasek zadań na czele z ikoną Wi-Fi, stabilnością menu ustawień i sekwencjami wprowadzeń.

Czytaj też: 2 TB zamknięte w 3 cm. Na to pozwalają 176-warstwowe pamięci QLC Microna

Deweloperzy zaznaczają, że są świadomi problemów z widżetami, migoczącym paskiem zadań, zablokowanym wprowadzeniem tekstu do wyszukiwarki w Menu Start, czy brakiem reakcji po kliknięciu ikony wyszukiwania na pasku zadań. Te problemy zostaną wzięte na celownik w przyszłych aktualizacjach.

Czytaj też: [Aktualizacja] Wszystko, co wiemy o kartach graficznych Intel Arc. Kiedy premiera?

Po stronie tego, co najważniejsze, czyli nowości, zmian i ulepszeń, zdecydowanie najważniejsze dotyczy wysuwających się menu dla jasności, głośności, czy trybu samolotowego. Te w nowej wersji są zgodne z zasadami designu oraz motywem systemowym Windows 11 i ciągle pozostają interaktywne dla kursora.

Czytaj też: CES 2022 – nie tak powinno wyglądać święto elektroniki

Deweloperzy postanowili też ułatwić korzystanie z systemu poprzez sterowanie głosowe (Ułatwienia Dostępu>Mowa), umożliwiając przeciągnięcie i zakotwiczenie tej funkcji do paska zadań, czy menu start. Dodatkowo zapewniono nowe okno trwającego połączenia dla połączeń telefonicznych w ramach aplikacji Twój Telefon.