Xiaomi Mix 5 pojawia się na kolejnych przeciekach

Xiaomi podobno pracuje nad nową flagową serią Xiaomi Mix 5, a przynajmniej na to wskazują doniesienia. Patrząc na to, że w ostatnim czasie przybywa nam informacji na ten temat, można spokojnie założyć, że coś zdecydowanie jest na rzeczy.
Xiaomi Mix 4

Xiaomi Mix 4

Xiaomi Mix 4 zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku, po kilku latach przerwy, jaką firma zrobiła pomiędzy poprzednią generacją. Spodziewamy się, że tym razem nie trzeba będzie czekać aż tak długo na jego następcę. przecieki i plotki, jakie w ostatnim czasie pojawiają się w sieci wskazują, że prace nad Xiaomi Mix 5 już trwają. Na rynek mają podobno trafić dwa modele – Mix 5 i Mix 5 Pro, których premiera ma ponoć odbyć się w drugim kwartale 2022 roku.

Czytaj też: Xiaomi patentuje pełnoekranowy czytnik linii papilarnych

Teraz pojawiły się kolejne informacje na temat tych urządzeń. Pierwsza z nich dotyczy Xiaomi Mix 5 Pro, który ma być wyposażony w chip Surge C2, czyli procesor odpowiedzialny za przetwarzanie obrazów, który ma wspomóc kamerę w telefonie. Pierwsza generacja tego chip znalazła się w składanym smartfonie Mi Mix Fold w ubiegłym roku, ale Xiaomi nie zdecydowało się na umieszczenie go w serii Xiaomi 12. Jak donosi Xiaomiui funkcja „MIPISEL” została znaleziona w kodzie Mi MIX 5 Pro, taka sama obecna była w kodzie Mix Fold. Warto wspomnieć, że Surge C1 w składanym smartfonie sterował wielofunkcyjnym teleobiektywem, który został połączony z technologią płynnych soczewek.

A skoro już jesteśmy w temacie, to wyciekły również szczegóły aparatów Xiaomi Mix 5 i Mix 5 Pro

Wedle informacji, w obu modelach znajdzie się 48-megapikselowy aparat przedni. W wariancie podstawowym z tyłu zostanie umieszczony aparat główny 50 Mpix z obsługą OIS (rozdzielczość 8192 x 6144 pikseli), obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix i aparat 48 Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym. 

Czytaj też: Samsung zaprezentował prototypy urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami

Z kolei w modelu Pro Xiaomi umieści aparat główny 50 Mpix z obsługą OIS (rozdzielczość 8192 x 6144 pikseli), obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix i obiektyw 48 Mpix wspomagany OIS z 5-krotnym zoomem optycznym. Rozdzielczość 8192 x 6144 pikseli jest powiązana z 50-megapikselowymi czujnikami Sony, takimi jak IMX766 i IMX707, co może wskazywać, że Xiaomi sięgnie właśnie po te czujniki aparatu w serii Mix 5.