Nadchodzą nowe funkcje dla Windowsa 11. Co przygotowuje Microsoft?

Microsoft ciągle pracuje nad tym, aby Windows 11 stał się lepszym systemem. Częścią tego procesu jest rozwijanie jego możliwości oraz funkcjonalności. Tak się właśnie składa, że poznaliśmy cztery nowe funkcje dla Windowsa 11, które najwyraźniej już nadchodzą i… no właśnie. Co dokładnie zapewnią?
Nadchodzą nowe funkcje dla Windowsa 11. Co przygotowuje Microsoft?

Naklejki na tapety, dostosowywanie priorytetu powiadomień, tryby energooszczędne i tryb tabletu – oto nowe funkcje dla Windowsa 11

Za przecieki na temat nieogłoszonych jeszcze oficjalnie funkcji odpowiada niejaki Albacore z Twittera, który już nie raz zapewniał światu informacje na temat tego, co nowego przygotuje dla nas Microsoft w swoim nowym systemie. Wszystko rozbija się o 4 nowe funkcje, które obejmują zupełnie odrębne od siebie sfery Windowsa 11. Część z nich wprawdzie była już zaszyta w ustawieniach, ale teraz zostaną odświeżone, ulepszone i oddane bezpośrednio w ręce użytkowników.

Czytaj też: Taktowanie Radeon RX 6950XT sprawi, że AMD jeszcze bardziej odskoczy zegarami od kart GeForce

Ta zdecydowanie najciekawsza obejmuje dodatek “stickerów”, czyli naklejek do swojego pulpitu. Ma to za zadanie zwiększyć opcje personalizacji własnego systemu, zapewniając coś w rodzaju “nakładek na tapetę”, bo nawet zmieniając ją, naklejki pozostaną na własnym miejscu. Trudno jednak powiedzieć, co dokładnie będą obejmować i jaką funkcję (poza ozdobną) pełnić. Wydają się jednak ciekawe, jako opcja zrobienia sobie z ekranu tablicy korkowej z karteczkami-przypominajkami.

Idąc dalej, możecie liczyć na nowe menu w zakładce System o nazwie “Sustainability”, co zapewne w polskiej wersji zostanie przetłumaczone na “zrównoważone używanie”. Związane z tym opcje dotyczą głównie kwestii oszczędzania energii, co obejmuje np. dezaktywacje dysków HDD, kiedy nie są używane, dostosowywanie czasu nieaktywności, po której przestanie docierać sygnał do monitora.

Czytaj też: Intel Core i5-1240P i Core i7-1280P przetestowane. Energooszczędne mobilne Alder Lake zaskakują wydajnością

Będzie to jednak jedynie wierzchołek góry lodowej opcji podzielonych na te podstawowe i zaawansowane, których odpowiednia aktywacja będzie nas nagradzać “listkami” widocznymi w górnej części menu. Poza tym Microsoft zapewni nam informacje co do tego, jak poddać dane urządzenie recyklingowi.

Microsoft postanowił też zadbać o odpowiednie ustawienie systemu powiadomień, aby pomóc użytkownikom dostosować ich priorytet i w razie potrzeby całkowicie dezaktywować. Zmian na tym poletku będzie jednak jeszcze więcej.

Czytaj też: [Aktualizacja] Wszystko, co wiemy o kartach graficznych Intel Arc. Znamy kolejny szczegół technologii

Nowe funkcje dla Windowsa 11 obejmą też “nowy tryb Tabletu”, co obejmie nowe ustawienie paska zadań, które “automatycznie ukrywa pasek zadań, gdy używasz urządzenia jako tabletu”.