Redmi K50 Pro pozuje na nowych renderach. Kiedy premiera?

Choć Xiaomi zaprezentowało już w Chinach Redmi K50 Pro Gaming Edition, to na premierę reszty modeli z serii K50 musimy jeszcze poczekać. Jak długo? Tego nadal nie wiadomo, ale tymczasem, dzięki nowym renderom, możemy przyjrzeć się wyglądowi jednego z nich, czyli Redmi K50 Pro.
Redmi K50 Pro pozuje na nowych renderach. Kiedy premiera?

Spodziewamy się, że premiera Redmi K50 Pro nastąpi już wkrótce

Kiedy Xiaomi ogłosiło datę premiery Redmi K50 GE wydawało się, że razem z nim zaprezentuje od razu całą serię. Tak się jednak nie stało, a data premiery pozostałych modeli z tej rodziny pozostaje nieznana. Oczywiście spodziewamy się, że nastąpi to w ciągu kilku kolejnych tygodni, więc wkrótce powinny pojawić się jakieś konkrety w tej sprawie. W skład serii Redmi K50, oprócz modelu GE, ma wejść jeszcze model podstawowy, Pro i Pro+. Tym razem mamy okazję przyjrzeć się bliżej jednemu z nich, a dokładnie Redmi K50 Pro, który jest bohaterem najnowszego przecieku.

Czytaj też: Kolejny smartfon Xiaomi debiutuje na polskim rynku. Oto Redmi Note 11

OnLeaks i Zouton udostępnili porcję renderów, które pozwalają nam przyjrzeć się temu urządzeniu z każdej strony. Na grafikach rzuca się w oczy industrialny – zupełnie odmienny od tego znanego z gamingowego modelu – wygląd. Ten smartfon jest o wiele bardziej elegancki, z rzucająca się w oczy prostokątną wyspą aparatów, na której umieszczono trzy sensory i lampę błyskową LED. Na dole umieszczono port USB-C, głośnik i mikrofon. Zabrakło wejścia słuchawkowego 3,5 mm.

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja Oppo Find X5 Pro Dimensity Edition. To będzie pierwszy na świecie smartfon z Dimensity 9000

Jeśli chodzi o specyfikację, to przecieki wspominają nam o 6,6-calowym wyświetlaczu AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania (prawdopodobnie 120 Hz) i obecności na pokładzie flagowego procesora Snapdragon 8 Gen 1. Aparat główny ma mieć prawdopodobnie rozdzielczość 64 Mpix, ale konfiguracja pozostałych aparatów nie jest znana. Źródła wskazują na znaczące ulepszenia względem ubiegłorocznego Redmi K40 Pro, które obejmą przede wszystkim szybkość ładowania. Niektórzy co prawda wspominają o 120 W, jednak wydaje się, że Xiaomi zdecyduje się na mniejszą moc.