Rozpoczęcie sprzedaży serii Galaxy S22 może zostać opóźnione. Powód? Problemy z dostawami

Zaledwie osiem dni dzieli nas od premiery nowej serii flagowców Samsunga, która została zaplanowana na 9 lutego. Wtedy też, wedle wcześniejszych informacji, miała rozpocząć się przedsprzedaż tych modeli, zaś do regularnej sprzedaży modele Galaxy S22 miały trafić dwa tygodnie później. Nowy przeciek wskazuje jednak na opóźnienie w tej kwestii.
Rozpoczęcie sprzedaży serii Galaxy S22 może zostać opóźnione. Powód? Problemy z dostawami
Rozpoczęcie sprzedaży serii Galaxy S22 może zostać opóźnione. Powód? Problemy z dostawami

Wydarzenie Unpacked 2022 zaplanowane na 9 lutego będzie bardzo emocjonujące, w końcu, po wielu miesiącach przecieków i doniesień, zostanie zaprezentowana seria nowych flagowców, na którą składają się modele Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra. Tego samego dnia miała rozpocząć się ich przedsprzedaż, zaś 25 lutego miały trafić już do regularnej sprzedaży. Tymczasem znany leakster Jon Prosser doniósł nam o przesunięciu tych dat.

Samsung może opóźnić rozpoczęcie sprzedaży Galaxy S22

Wydawało się, że premiera i wejście na rynek tych nowych smartfonów jest już tylko formalnością, bo w końcu co może sprawić, by Samsung zdecydował się na opóźnienia? Wedle nowego przecieku – problemy z łańcuchem dostaw. Patrząc na sytuację na rynku smartfonów (i nie tylko), taki powód wydaje się bardzo prawdopodobny i faktycznie może spowodować przesunięcie oficjalnej daty rozpoczęcia sprzedaży serii Galaxy S22.

Czytaj też: Jak w 2021 roku radził sobie rynek smartfonów?

Według Prossera, rozpoczęcie przedsprzedaży nadal zaplanowane jest na 9 lutego i dotyczy to wszystkich trzech modeli. Jednak 25 lutego do regularnej sprzedaży wejdzie jedynie podstawowy Galaxy S22, zaś S22+ i S22+ będzie można kupić dopiero od 11 marca.

Warto oczywiście pamiętać, że są to informacje nieoficjalne, do których cały czas Samsung nie odniósł się w żaden sposób. I cóż, nie spodziewamy się, by przed wydarzeniem Unpacked 2022 firma cokolwiek na ten temat zdradziła. Zapewne będziemy musieli poczekać do 9 lutego i wtedy przekonań się, jak oficjalnie będzie prezentował się harmonogram sprzedaży nowych flagowców.

Czytaj też: Oppo pozazdrościło Samsungowi i też szykuje składany smartfon z klapką?

Tymczasem, jeśli chcecie dowiedzieć się tego, co do tej pory wiadomo o serii Galaxy S22 to zapraszamy Was do zbiorczego artykułu, w którym zgromadziliśmy wszystkie przecieki i doniesienia, jakie do tej pory trafiły do sieci.