Motorola Frontier na nowym zdjęciu. Przeciek potwierdza aparat 200 Mpix?

O Motoroli Frontier dużo się ostatnio mówi, głównie dlatego, że producent znów chce być w czymś pierwszy na rynku smartfonowym. Tym razem chodzi jednak nie o wykorzystany procesor, a czujnik aparatu.
Motorola Frontier zbliża się do premiery? Producent pokazuje ładowarkę 125 W

Motorola edge 30 Ultra – render

Motorola Frontier i jej wyspa aparatów na nowym zdjęciu

Już od dłuższego czasu mówi się, że Motorola chce wykorzystać czujnik Samsunga HP1 o rozdzielczości 200 Mpix i w swoim nowym smartfonie o nazwie kodowej Frontier. Jeśli tak się stanie, producent dostarczy na rynek pierwszy na świecie smartfon z takimi możliwościami fotograficznymi. Dzięki nowemu zdjęciu, które wyciekło do sieci, wydaje się, że faktycznie czujnik Samsunga znajdzie się w tym modelu.

Czytaj też: Motorola Frontier zbliża się do premiery? Producent pokazuje ładowarkę 125 W

Źródło: Weibo

Zdjęcie przedstawia wyspę aparatów z masywnym obiektywem 200 Mpix (z OIS i przysłoną f/2.2) – z boku widnieje stosowna adnotacja, więc nie ma mowy o pomyłce. Pod dużym czujnikiem znalazły się też dwa mniejsze, którymi będą prawdopodobnie obiektyw ultraszerokokątny 50 Mpix i teleobiektyw 12 Mpix.

Oczywiście powyższe zdjęcie może nie być prawdziwe, dlatego na razie należy nadal traktować tę informację z przymrużeniem oka. Pewne informacje zapewne pojawią się w okolicach premiery, a takowa nie została jeszcze ujawniona. Spodziewamy się jednak, że stanie się to w okolicach maja lub czerwca. To właśnie wtedy ma zadebiutować układ Snapdragon 8 Gen 1, który wedle dotychczasowych przecieków, będzie napędzał Motorolę Frontier.

Czytaj też: Nadchodzi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+. TSMC bije Samsunga

Możliwe więc, że producent tym razem nie tylko pokusi się o wypuszczenie na rynek pierwszego smartfona z aparatem 200 Mpix, ale również (po raz kolejny) z najnowszym Snapdragonem.