Samsung oficjalnie uśmierca serię Galaxy Note

O końcu Galaxy Note mówiło się już od jakiegoś czasu, jednak do tej pory Samsung oficjalnie nie potwierdził, że kończy z tą serią. Do tej pory, bo podczas Mobile World Congress (MWC) 2022 w końcu wypowiedział się na ten temat, nie pozostawiając złudzeń fanom tych smartfonów.
Galaxy Note
Galaxy Note

To już pewne – linia Galaxy Note nigdy nie powróci

Decyzja producenta raczej dla nikogo zaskoczeniem nie jest, bo spodziewaliśmy się tego już od wielu miesięcy. Ostatnie modele z serii Galaxy Note zostały wypuszczone na rynek w 2020 roku i od tamtej pory coraz częściej wspominano, że następców nie będzie. Jednak przecieki i domysły to jedno, a oficjalne ogłoszenie – drugie. Te nastąpiło podczas Mobile World Congress (MWC) 2022, kiedy to zapytany o przyszłość Galaxy Note, szef działu mobilnego Samsunga, powiedział wprost, że ta linia już nie istnieje i zastąpi ją Ultra.

Czytaj też: Smartfony Xiaomi 12 wejdą na globalny rynek jeszcze w tym miesiącu?

Samsung Galaxy S22 Ultra

Pierwsze smartfony Galaxy Note weszły na rynek przeszło dekadę temu jako urządzenia dla bardziej wymagających użytkowników. Ich główną cechą charakterystyczną, oprócz sporych ekranów, była obsługa rysika. Samsung, choć skończył z Note’ami, nie pozostawił jej entuzjastów bez dogodnej alternatywy. Już w ubiegłbym roku Galaxy S21 Ultra został wyposażony w obsługę rysika S Pen, ale jeszcze bez odpowiedniego slotu na niego. Ten znalazł się w tegorocznym S22 Ultra, który zresztą zapowiadany słowami:

Na Unpacked w lutym 2022 przedstawimy Wam najbardziej godne uwagi urządzenie z serii S, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Nowa generacja Galaxy S jest już dostępna, łącząc najlepsze wrażenia z naszego Samsunga Galaxy w jedno najlepsze urządzenie.Wiemy, że wielu z was było zaskoczonych, gdy Samsung nie wypuścił nowego Galaxy Note w zeszłym roku. Pokochaliście niezrównaną kreatywność i wydajność serii Galaxy Note, która w mgnieniu oka umożliwiła przejście z nirwany w grach do wysokooktanowej produktywności. Zachwyciliście się rysikiem S Pen. I nie zapomnieliśmy o tych doświadczeniach, które kochacie

Czytaj też: TCL Ultra Flex zaprezentowany. Ten prototypowy smartfon złożymy do wewnątrz i na zewnątrz

Już wtedy wydawało się jasne, że tak wyglądać będzie przyszłość Galaxy Note’a – zamiast oddzielnej serii, wykorzystanie jej najlepszych cech. Oficjalne ogłoszenie Samsunga po prostu te domysły potwierdziło. Zresztą entuzjaści Note’a sięgający po Galaxy S22 Ultra z pewnością nie powinni czuć się zawiedzeni.